Македонски | Shqip | English |

ELEPHONE S2 PLUS 4G

Се продава од: Миле 31 дек 13:55 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

3 000 МКД   4 000 МКД

Локација: Свети Николе
Марка: Друга марка
Модел: Elephone S2 Plus
Телефонот кочи и сам се рестартира ова се случува кога на телефонот има инсталирано неколку апликации.Четири пати е пратен на сервис и ми е вратен со истите проблеми.Телефонот е купен од AMC со гаранција до 23,02,2017.AMC не ги сервисира телефоните.

5.5" IPS HD Display 1280x720, PPI=294
ARM Cortex-A53 64-bit Quad-Core processor 1.5GHz
ARM Mali-T720 Graphics
2 GB RAM
16 GB Flash , micro SD slot up to 32GB
4G, Wi-Fi, BT, GPS, USB
13MP rear cam, 2MP front cam
2100 mAh Li-Ion Battery
OS Android 5.1


Нема посетени огласи
Кон почеток