Кон почеток
Се поврзува...
Се поврзува...

Lekovita bilka magareski trn

Се продава од: Bisera 19 мај 14:40 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
X
Цена:

300 МКД

Локација: Штип
Природен лек кој помага при:
Замастен црн дроб - замастен црн дроб е акумулација на липиди во клетките на црниот дроб, алкохолни заболување на црниот дроб: црниот дроб повреда предизвикана хронична консумација на алкохол, цироза на црниот дроб и хепатит. Го подобрува лачењето на жолчнот сок, го штити црниот дроб од оштетување и придонесува за надминување и реконструкцијата на постоечките клиничките промени.
При акутен и хроничен хепатитис, цироза на црниот дроб, оштетување на црниот дроб од токсични материи, вклучувајќи и од лекови.Го подобрува варењето, помага за одржување на нормална микрофлора во цревата и регулирање на перисталтиката го стимулира дејноството на бубрезите, придонесува за одржување на оптималното ниво на холестеролот.Претходните истражувања покажуваат дека магарешкото тело може да биде потенцијално корисен во лекувањето и превенцијата на некои видови рак на пример може да се докаже дека игра улога во секој од следните видови рак:
- Рак на простата;
- Рак на кожата;
- Рак на јајници:
- Рак на мочниот меур;
- Рак на дојка;
- Рак на грлото на матката;
- Рак на дебелото црево;
- леукемија.Се пие 3 пати во годината кога сакате.Начин на употреба:Да се заврие 200 гр. вода кога ке заврие се трга на страна се става 1 китка од магарешкиот трн,и се остава да стои 40 мин, се вади трнот се процедува се остава да се излади и се пие.Начин на пиење:Се пие преку 2 дена.Пакување:Пакувано е 3 китки 300 ден.Го имам полу сув и свеж.
Нема посетени огласи