Македонски | Shqip | English |
Денес 15:23 Автомобили , Кавадарци

Alfa Romeo 1.9 JTD M

2 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 08:48 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 147 -06 full oprema

3 450 ЕУР

Година: 2006
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 15:46 Автомобили , Скопjе , Бутел

Alfa Romeo 147 JTDm -06

3 200 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
13 апр. 09:49 Претпријатие Автомобили , Велес

Alfa Romeo 147 1.9 jtd -06

3 490 ЕУР

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
12 апр. 15:52 Автомобили , Скопjе , Аеродром

ALFA ROMEO 147 1.9 MULTIJET 07 AUTO ZVEKI

2 900 ЕУР

Година: 2007
Километража: 140 000 - 149 999
10 апр. 10:17 Автомобили , Скопjе , Аеродром

Alfa Romeo 147 1.9 116

Година: 2002
Километража: 190 000 - 199 999
09 апр. 15:30 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 147

3 300 ЕУР

Година: 2005
Километража: 170 000 - 179 999
06 апр. 21:59 Автомобили , Скопjе , Скопје

Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v moze zamena

1 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
06 апр. 10:11 Автомобили , Велес

ALFA ROMEO 147 JTDm 120ks FILL OPREMA GERMANIJA

2 650 ЕУР

Година: 2007
Километража: 150 000 - 159 999
23 мар. 18:55 Автомобили , Радовиш

Alfa Romeo 147 1.9 JTD

1 500 ЕУР Намалена цена

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999
21 мар. 10:45 Автомобили , Скопjе , Аеродром

Alfa Romeo 147 1.9jtd

1 999 ЕУР

Година: 2003
Километража: 300 000 - 349 999
21 мар. 09:37 Автомобили , Скопjе , Гази Баба

Alfa Romeo 147 jtd HITNO

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
20 мар. 17:22 Претпријатие Автомобили , Прилеп

ALFA FOMEO 147 JTDm 110kw-150ks Full

3 499 ЕУР

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
19 мар. 11:54 Автомобили , Скопjе , Центар

Alfa Romeo 147 1.9JTD

2 850 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
18 мар. 11:43 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147 1.9JTDm

3 900 ЕУР

Година: 2006
Километража: 120 000 - 129 999
14 мар. 17:10 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147

2 000 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
14 мар. 14:57 Автомобили , Скопjе , Ѓорче Петров

Alfa Romeo 147 1.9jtd

3 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 180 000 - 189 999
12 мар. 20:19 Автомобили , Скопjе , Ѓорче Петров

Alfa Romeo 147 twin spark extra

3 150 ЕУР

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
05 мар. 15:47 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147

2 000 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
24 фев. 08:47 Автомобили , Прилеп

Alfa Romeo 147 jtd -06

3 000 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
22 фев. 15:46 Автомобили , Скопjе , Аеродром

Alfa Romeo 147

2 000 ЕУР

Година: 2002
Километража: 0 - 4 999
17 фев. 15:02 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 147

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
16 фев. 12:54 Автомобили , Крива Паланка

Alfa Romeo 1.9 JTD

Година: 2004
Километража: 190 000 - 199 999
16 фев. 10:54 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Гази Баба

ALFA ROMEO 1.9 JTD

3 450 ЕУР

Година: 2009
Километража: 160 000 - 169 999
09 фев. 14:31 Автомобили , Скопjе , Чаир

Alfa Romeo 147 JTD

4 000 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
07 фев. 22:24 Автомобили , Скопjе , Ѓорче Петров

Alfa Romeo 147 itno

2 200 ЕУР

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999
07 фев. 15:44 Автомобили , Скопjе , Аеродром

ALFA ROMEO 147 1.6 BENZIN -10 PERFEKT (AUTO ZVEKI

3 600 ЕУР

Година: 2010
Километража: 140 000 - 149 999
06 фев. 21:24 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 147 JTDM150ks full oprema 6brzini

3 000 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
29 јан. 14:56 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa 147 JTD

2 200 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
24 јан. 20:17 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 147 1.9

2 700 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
19 јан. 11:58 Автомобили , Скопjе , Ѓорче Петров

Alfa 147 benzin uvoz od CH

2 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
13 јан. 17:11 Автомобили , Куманово

Alfa Romeo 147 1.9 jtd

1 800 ЕУР

Година: 2001
Километража: 190 000 - 199 999
10 јан. 19:04 Автомобили , Струмица

Alfa 147 1.9 jtd registrirana so zelen karton

2 900 ЕУР Намалена цена

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
06 јан. 17:31 Автомобили , Кочани

ALFA ROMEO 147 perfektna

3 650 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
02 јан. 17:10 Автомобили , Куманово

Rezervni delovi za Alfa 147

Година: 2003
Километража: 20 000 - 24 999
02 јан. 01:07 Автомобили , Битола

Alfa Romeo 147 1.9 JTD Lusso

2 800 ЕУР

Година: 2003
Километража: 250 000 - 299 999
28 дек. 13:38 Автомобили , Кавадарци

Alfa Romeo 147 moze zamena

Година: 2003
Километража: 180 000 - 189 999
11 дек. 23:22 Автомобили , Куманово

Alfa Romeo 147 1.9jtd

Година: 2003
Километража: 5 000 - 9 999
09 дек. 21:29 Автомобили , Скопjе , Гази Баба

ALFA ROMEO 147 1.6 TNG

3 450 ЕУР

Година: 2007
Километража: 130 000 - 139 999
17 ноем. 10:06 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

ALFA ROMEO 147 1.9JTDm 120KS 06 AUTO KODEKS

3 250 ЕУР

Година: 2006
Километража: 140 000 - 149 999
Кон почеток