Македонски | Shqip | English |
12 дек. 19:19 Автомобили , Велес

Alfa Romeo 156

3 000 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
10 дек. 16:06 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo156 -00 1.9jtdFULL OPREMA moze zamena

1 699 ЕУР

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
04 дек. 12:50 Автомобили , Пробиштип

Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 KS

2 099 ЕУР

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
04 дек. 11:38 Автомобили , Крива Паланка

Alfa Romeo 156.2.4 JTDM 180ks

3 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2004
Километража: 180 000 - 189 999
22 ноем. 15:49 Автомобили , Охрид

Alfa Romeo 156

1 600 ЕУР Намалена цена

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
21 ноем. 21:18 Автомобили , Струмица

Alfa Romeo 156

1 700 ЕУР

Година: 1998
Километража: 15 000 - 19 999
18 ноем. 23:56 Автомобили , Гостивар

Alfa Romeo

1 800 ЕУР Намалена цена

Година: 2001
Километража: 150 000 - 159 999
10 ноем. 13:59 Автомобили , Велес

Alfa Romeo 156 2.0 jtd

3 400 ЕУР

Година: 2004
Километража: 170 000 - 179 999
09 ноем. 17:03 Автомобили , Штип

Alfa Romeo 156 1.8 TS 106 Kw

1 800 ЕУР

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
03 ноем. 13:53 Автомобили , Скопjе , Аеродром

Alfa Romeo 156 odlicna sostojba

Година: 2001
Километража: 170 000 - 179 999
27 окт. 19:47 Автомобили , Велес

Alfa Romeo 156

300 ЕУР

Година: 2003
Километража: 130 000 - 139 999
18 окт. 08:12 Автомобили , Куманово , Липково

Alfa Romeo 156

3 800 ЕУР

Година: 2002
Километража: 130 000 - 139 999
15 окт. 00:44 Автомобили , Куманово , Липково

Alfa Romeo 156 -02

3 800 ЕУР

Година: 2002
Километража: 130 000 - 139 999
13 окт. 09:59 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

3 200 ЕУР

Година: 2006
Километража: 150 000 - 159 999
11 окт. 21:16 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa romeo 156

1 900 ЕУР

Година: 2002
Километража: 150 000 - 159 999
29 септ. 20:01 Автомобили , Скопjе , Карпош

ALFA ROMEO 156 1.9 JTD

2 150 ЕУР

Година: 2001
Километража: 190 000 - 199 999
29 септ. 12:23 Автомобили , Скопjе , Ѓорче Петров

Alfa Romeo 156

1 300 ЕУР

Година: 2001
Километража: 0 - 4 999
27 септ. 13:10 Автомобили , Скопjе , Илинден

Alfa 156 1.9 jtd registrirana

2 400 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
04 септ. 14:02 Автомобили , Делчево

Alfa Romeo 156 2.4 jtd moze zamena

1 200 ЕУР Намалена цена

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
02 септ. 18:48 Автомобили , Кичево

Alfa Romeo 156 2.4 jtd dizel so klima

1 950 ЕУР

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
27 авг. 14:54 Автомобили , Гевгелиjа , Гевгелија

Alfa Romeo 156

1 500 ЕУР

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
23 авг. 15:00 Автомобили , Кичево

Alfa Romeo 156 reg klima Plin

1 650 ЕУР

Година: 1997
Километража: 200 000 - 249 999
22 авг. 13:43 Автомобили , Велес

Alfa156

1 900 ЕУР

Година: 1998
Километража: 180 000 - 189 999
13 авг. 14:13 Автомобили , Скопjе , Скопје

Alfa Romeo 1.9 jtd 115 ks

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
26 јул. 13:41 Автомобили , Скопjе , Скопје

Alfa Romeo 156 1.9 JTD

1 800 ЕУР

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
15 јул. 11:41 Автомобили , Скопjе , Скопје

Alfa Romeo 156

1 500 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
15 јул. 03:22 Автомобили , Гостивар

Alfa156

2 200 ЕУР

Година: 1999
Километража: 10 000 - 14 999
07 јул. 09:55 Автомобили , Куманово

Alfa Romeo Alfa 156

3 400 ЕУР

Година: 2004
Километража: 110 000 - 119 999
21 јун. 04:27 Автомобили , Гостивар

Alfa Romeo

2 200 ЕУР

Година: 1999
Километража: 190 000 - 199 999
15 јун. 22:54 Автомобили , Берово

Alfa Romeo 156 1.9 jtd

1 650 ЕУР

Година: 2000
Километража: 180 000 - 189 999
15 јун. 19:37 Автомобили , Скопjе , Аеродром

Alfa Romeo 156 Redesign 1.9 JTDm 16v

3 000 ЕУР

Година: 2004
Километража: 190 000 - 199 999
12 јун. 22:43 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 156

1 700 ЕУР

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
08 јун. 16:34 Автомобили , Пробиштип

Alfa Romeo 156 jtd mozna zamena

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
30 мај 20:08 Автомобили , Скопjе , Ѓорче Петров

Alfa Romeo 156

1 650 ЕУР

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
19 мај 13:28 Автомобили , Крива Паланка

ALFA ROMEO 156 1.9 JTD KLIMATRONIC FULL OPREMA

2 350 ЕУР

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
07 мај 08:14 Автомобили , Тетово

Alfa Romeo 156 sport lizing 24 rati bez kamata

2 699 ЕУР

Година: 1997
Километража: 150 000 - 159 999
26 апр. 20:13 Автомобили , Струмица

Alfa Romeo 156 SW - 05

2 900 ЕУР

Година: 2005
Километража: 190 000 - 199 999
26 апр. 16:54 Автомобили , Скопjе , Скопје

Alfa Romeo 156

3 300 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
17 апр. 14:52 Автомобили , Тетово , Желино

Alfa Romeo 156 JTD

2 880 ЕУР Намалена цена

Година: 2004
Километража: 190 000 - 199 999
17 апр. 01:34 Автомобили , Неготино

ALFA ROMEO 156 1.9 JTD Registrirana

1 500 ЕУР

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
14 апр. 13:01 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa 156 1.9JTD - Zamena

1 500 ЕУР

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
09 апр. 12:37 Автомобили , Радовиш

Alfa Romeo 156

1 850 ЕУР

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
03 апр. 19:13 Автомобили , Скопjе , Скопје

Alfa Romeo 156 1.9JTD

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
01 апр. 14:08 Автомобили , Кочани

Alfa Romeo 156 1.6l 16V TWINS

2 000 ЕУР

Година: 2000
Километража: 75 000 - 79 999
30 мар. 16:31 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 156

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
29 мар. 20:43 Автомобили , Пробиштип

Alfa Romeo 156

1 799 ЕУР

Година: 1999
Километража: 190 000 - 199 999
27 мар. 21:57 Автомобили , Охрид

Аlfa 156 1.9 jtd

2 000 ЕУР

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
27 мар. 12:58 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 156

2 700 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
Кон почеток