Македонски | Shqip | English |
Денес 12:59 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM PERFEKT

4 699 ЕУР Намалена цена

Година: 2008
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 04:57 Автомобили , Велес

Alfa Romeo 159 2.4 jtd

5 800 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 22:49 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Скопје

ALFA ROMEO 159 JTD FUL OPREMA

3 999 ЕУР

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
17 апр 12:21
Линк
Автомобили , Прилеп

Alfa Romeo 159 zamena za X5 Alfa 159 1.9jtd 150ks

5 999 ЕУР

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
13 апр 20:35 Автомобили , Скопjе , Скопје

Alfa Romeo 159 1.9 jtdm

4 800 ЕУР

Година: 2007
Километража: 160 000 - 169 999
05 апр 20:25 Автомобили , Скопjе , Центар

ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm

5 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
27 мар 12:49 Автомобили , Скопjе , Аеродром

ALFA ROMEO 159 sportwagon 1.9.jtdm -08

6 800 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
25 мар 20:18 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 159 1.9 JTDm

5 200 ЕУР

Година: 2006
Километража: 140 000 - 149 999
23 мар 16:16 Автомобили , Гостивар

Alfa Romeo 159 1.9 jtdm

5 000 ЕУР

Година: 2008
Километража: 120 000 - 129 999
21 мар 14:02 Автомобили , Скопjе , Чаир

ALFA ROMEO 159

4 700 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
19 мар 12:47 Автомобили , Струмица

ALFA ROMEO 159 1.9 M-JET ENTERIERAUTO

4 650 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
18 мар 10:50 Автомобили , Делчево

Alfa Romeo 159

5 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 250 000 - 299 999
09 мар 11:56 Автомобили , Гевгелиjа , Гевгелија

ALFA ROMEO 159 2.4 JTDm 147 kw

5 850 ЕУР

Година: 2006
Километража: 140 000 - 149 999
06 мар 16:49 Автомобили , Крива Паланка

ALFA ROMEO 159 1.9M-JET 120KS NOVA MOZNA ZAMENA

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
06 мар 10:43 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive

4 800 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
03 мар 19:21 Автомобили , Крива Паланка

ALFA ROMEO 159 1.9M-JET 120KS MOZNA ZAMENA

4 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
27 фев 11:24 Автомобили , Скопjе , Ѓорче Петров

ALFA ROMEO 159 1.9 jtdm odlicna

5 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
25 фев 12:25 Автомобили , Крива Паланка

ALFA ROMEO 159 1.9JTD REG SERV

4 600 ЕУР

Година: 2006
Километража: 180 000 - 189 999
13 фев 00:12 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 159 2.4 jtd 200 + ks

6 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
03 фев 09:58 Автомобили , Крива Паланка

ALFA ROMEO 159 1.9 Mjet CISTO NOVA Full

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
14 јан 16:56 Автомобили , Струмица

Alfa Romeo 159

5 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 180 000 - 189 999
10 јан 02:56 Автомобили , Гостивар

Alfa Romeo 159 147kw 200 ps

Година: 2006
Километража: 180 000 - 189 999
04 јан 17:13 Автомобили , Струга

Alfa Romeo 159

6 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 70 000 - 74 999
03 јан 15:27 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 159 JTD 147ks

5 600 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
06 дек 14:55 Автомобили , Охрид

Alfa Romeo 159 2.4JTD

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
26 ное 22:04 Автомобили , Гостивар

Alfa Romeo 159 top

4 999 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
21 ное 19:30 Автомобили , Кичево , Осломеј

Alfa Romeo 159 2.4

Година: 2007
Километража: 160 000 - 169 999
19 ное 16:21 Автомобили , Скопjе , Скопје

Alfa Romeo 159 150 ks 16v

Година: 2008
Километража: 150 000 - 159 999
04 ное 21:30 Автомобили , Струмица

Alfa Romeo 159 1.9 150 HP

5 700 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
02 ное 17:06 Автомобили , Кавадарци

Alfa 159 1.9

Година: 2007
Километража: 120 000 - 129 999
26 окт 10:26 Автомобили , Струмица

ALFA ROMEO 159 1.9 JTD 150 HP

5 700 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
18 окт 15:35 Автомобили , Гостивар

Alfa Romeo 159

9 000 ЕУР

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
04 окт 21:32 Автомобили , Скопjе , Центар

Alfa Romeo 159 1.9 JTS

7 100 ЕУР

Година: 2006
Километража: 55 000 - 59 999
23 сеп 10:36 Автомобили , Скопjе , Бутел

ALFA ROMEO 159 JTDM 1.9

5 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 180 000 - 189 999
20 сеп 23:23 Автомобили , Охрид

Alfa Romeo 159 1.9 JTD

5 400 ЕУР

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
16 сеп 18:44 Автомобили , Тетово

ALFA ROMEO 159 1.9JTDM Moze i zamena

5 700 ЕУР

Година: 2006
Километража: 130 000 - 139 999
Кон почеток