Македонски | Shqip | English |

Toyota Auris 1.4 D 4D

Се продава од: Митко 14 мај 09:00 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Купи го ова возило 15.950 МКД / месечно
Аплицирај сега >
Цена:

7 350 ЕУР

Година: 2011
Менувач: Рачен
Километража: 130 000 - 139 999
Гориво: Нафта
Регистрација: Македонска
Боја: Црна
Локација: Берово
Стил на каросерија:
Марка: Toyota
Модел: Auris
Се продава Toyota Auris 1.4 D-4D во одлична состојба. Купен во 2011 година 0д Toyota во Скопје. Боја црна, со 5 врати, оригинални алуминиумски 17 бандажи Toyota. Со извонреден турбо дизел мотор со нова D-4D технологија и зафатнина од 1.4литри и со моќ од 90 коњски сили или (66KW) . Супер економичен со реална потрошувачка во град од 4.6 литри на 100км и на автопат под 4литри на 100км. Возилото е одлично сочувано од надвор како и од внатре. Со богата опрема како клима, електрични предни прозори, ABS, и далечинско затварање на сите врати, електрични ретровизори, радио со CD player и со можност за поврзување на USB MP3 плејер , команди на управувач, борд комјутер. Моментално возилото е со поминати 163.000км и со регистрација. и зелен картон со нови гуми комлет сите четири зимски +четири летни мишелин .
Цена 7350 евра
Лице за контакт Митко Тел.078-400-562
Нема посетени огласи
Кон почеток