Македонски | Shqip | English |

Pecka na peleti za parno 30 kw

Се продава од: Vasko 15 јан. 21:10 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Купи сега, плати подоцна! Аплицирај и дознај го кредитниот лимит со Iute!
Аплицирај сега >
Цена:

50 000 МКД

Локација: Валандово
Производи : Грејни тела и Клима уреди
Марка: Друга марка
Модел: Drug model
Се продава печка на пелети за парно греење од 30 kw наменета за греење на површина до 180 квадрати, користена една сезона во одлична состојба.

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

Димензии - 1010mm (висина) / 610mm (ширина) / 720mm (длабина)
Максимална површина на загревање - 180m²
Потрошувачка на пелети - min. 1,0Kg/h max. 5,0Kg/h
Максимална моќност - 24kW
Максимален капацитет на пелети - 30kg
Ефикасност - до 92%
Тежина - 215Kg
Притисок - 0,5-2,0bar
Капацитет на вода во котелот – 55l
Емисија на CO - <320
Температура на излезна топлина - 160°C
Потрошувачка на електрична енергија – 60/400W
Дијаметар на цевката за довод на воздух - 60mm
Приклучок за електрична енергија - 230V / 50Hz
Дијаметар на издувна цевка - 80mm
Нема посетени огласи
Кон почеток