Македонски | Shqip | English |

Kaliforniski crvi

Оглас од претпријатие. Се продава од: ЕКО ФАРМА 15 окт 20:46 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

-

Локација: Велес
ЕКО ФАРМА с. Новачани, Велес
10 години искуство во одгледување на калифорниски црви и производство и продажба на бииохумус.

Се продаваат легла од калифорниски црви.
Идеално за започнување на сопствен фамилијарен бизнис со мали почетни вложувања.
Идеални за сопствениците на сточарски фарми кои арското ѓубре кое го добиваат можат да го преработат во високо квалитетно ѓубриво.

Стручна помош при започнување со работа и во текот на одгледување на црвите и производството на биохумус.
Нема посетени огласи
Кон почеток