Македонски | Shqip | English |

Kater MUTOH KONA 760 Graficki masini

Се продава од: Филип 02 мар 11:23 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

3 700 ЕУР

Локација: Велес
Производи : Индустриски машини и алати
Се продава катер MUTOH KONA 760. Катерот е во одлична состојба, како нов. Може да се тестира во секое време.Со катерот оди и компјутер со софтвер.

Спецификација:

*Full colour 3.5' LCD touch дисплеј
*Максимална ширина на ролна - 100см,
*Ширина на катерирање од 10см до 76см,
*Притисок / Дебелина на фолија 20 - 450 g / Max. 1 mm
*Држач со тркала
*Корпа
*Оптика - Contour Cutting of Pre-Printed Stickers
*Серво мотор
*Tracking ±0.1 mm within a media moving frame of 4 metres

Подетални информации за катерот на следниов линк:
http://www.mutoh.com/kona_cutters.html

Телефон за контакт 070/375-057
Нема посетени огласи
Кон почеток