Македонски | Shqip | English |

INDUSTRISKI I STANBEN PLAC

Се продава од: Зоран 02 мар. 22:39 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

-

Површина: 6000 m2
Локација: Виница
СТАНБЕН И ИНДУСТРИСКИ ПЛАЦ..... Плацот се наоѓа на западната страна од хотелот Шагал-Виница со вкупна површина од 6000 m2 на кои се наоѓа поставено хала во почетна фаза на изградба од 600 m2. Плацот има ГУП и ДУП, со комплет урбанистичка документација-план и локациски услови за две хали од 600 m2 до одобрение за градба. Поднесено е барање за легализација како дивоградба и има извадено број за легализација. Има сопствена струја со саат. Планот за халата е на 2 спрата по 600 m2 од кои на горниот спрат 200 m2 за станбен дел. Цена по договор. Моб. Тел. 078 372 903
Нема посетени огласи
Кон почеток