Македонски | Shqip | English |

Kuka ili sprat od kuka vo Gevgilja

Се продава од: Тони Вчера 16:33 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

500 ЕУР   85 000 ЕУР

Број на соби: 9
Адреса: Смилева бр 24
Површина: 203 m2
Број на спратови: 2 спрат
Греење: Централно
Локација: Гевгелија, Гевгелиjа
Објектот се наоѓа во централното градско подрачје, во зона наменета за индивидуални објекти. На приземјето се сместени голем дневен престој со кујна трпезарија и санитарен чвор (купатило), голема спална и помала мултифункционална соба. На второто ниво е изведена уште една дневна соба со трпезарија, кујна, санитарен чвор, три спални. Мултифункционален објект, со два посебни влеза но и полувнатрешно поврзување на двете нивоа. Објектот е изведен со систем на носиви армирани бетонски столбови и греди, зидови зидани од печена тула. Малтерисана внатрешно со варов малтер на двата ката а одпосле реновирањето покриени се зидовите и со гипс картон плочи на долното ниво (приземје). Во повеќето простории се изведени спуштени плафони се разбира со метална под конструкција. Надворешно фасадата е малтерисана. Куќата е звучно и топлотно одлично изолирана. Меѓукатната конструкција (трети кат) е изведена како полумонтажна метална конструкција и се користи како спална која е поврзана со кровна тераса. Прозорците и вратите се со високо квалитетен алуминиум и термопан стакло. Во деловите наменети за живеење како и во санитариите и кујните се подовите обложени со висококвалитетни керамички плочки. Подно парно греење на двата нивоа на дрва и струја како и приклучок за гас. Камин на второто ниво (кат). Исто така има сопствено соларно греење (400 л) поврзано со двете нивоа со делот на санитариите и кујните. Три инвертер клими. Станбениот објект е лоциран во мирно и прекрасно опкружување на многу добра локација со одлична поставеност и диспозиција. Во радиус од само 200 метри оддалеченост се наоѓаат Хотел-казино Аполонија, гимназијата, болницата, детската градинка и основното училиште.

Се работи за индивидуална станбена куќа со висина приземје и кат со поткровје наменета за две фамилии. Тоталната севкупна наменска квадратура е 203 м2 + 20 м2 кровска тераса + 4 м2 балкон. Инаку објектот кој е комплетно темелно реновиран во 2014 година е граден како потполна новоградба кој потполно е адаптиран на современите услови за живеење на две фамилии или семејно живеење на вториот кат а приземје на пример за комерцијална намена ( како стоматолошка ординација, канцелариски простор или слично). Забелешка: објектот е проектиран без дворно место! Бидејќи објектот е мултифункционален, приспособен со посебни влезови, може да се купи и само едниот кат: наменски како луксузен апартман! Цената е 500 € по м2, зависно од тоа дали се купува само едниот спрат или како целина!
Нема посетени огласи
Кон почеток