Македонски | Shqip | English |

Vikendici na Tikvesko ezero

Се продава од: Atanas Денес 01:01 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

-

Површина: 330 m2
Локација: Кавадарци
Се продаваат две викендици на Тиквешко езеро,тврда градба, со површина од по 56м2(приземје 25м2, прв спрат 25м2 и 6м2 помашна просторија) и дворно место од 330м2. Двете викендици се идентични со иста површина, со посебни влезови и посебен паркинг простор. Истите се снабдени со електрична енергија со броило, водоводна инсталација од сопствен бунар со пивка вода и инсталација со технолошка вода. Лоцирани се на 10-ина метри од брегот на езерото, и покрај самата парцела, до брегот на езерото води приод за возила и чамци. Помеѓу двете викендици има голем летниковец. Викендиците се на 7км. од центарот на Кавадарци до кои што води асфалтен пат и мал дел црн пат кои што во моментот е во изградба односно се поплочува со бекатон плочки и ивичници. Околината е прилично мирна, парцелата е дискретна, рамна и со можност за изградба на голем базент или базенти. Истите се легализирани и се со имотен лист. На самата парцела се посадени повеќе родни дрвја, како и декоративни садници.

Цена по договор.

Контакт:
078464136 - Милица
Нема посетени огласи
Кон почеток