Македонски | Shqip | English |

Mercedes-Benz CLS 350 CDI 4MATIC-AMG Sport Package

Се продава од: Filip 18 мар. 09:52 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Купи сега, плати подоцна! Аплицирај и дознај го кредитниот лимит со Iute!
Аплицирај сега >
Цена:

-

Година: 2014
Менувач: Автоматски
Километража: 120 000 - 129 999
Гориво: Нафта
Регистрација: Македонска
Боја: Бела
Локација: Кочани
Стил на каросерија:
Марка: CLS-класа / Mercedes-Benz
Модел: CLS 350
• diamond white metallic BRIGHT - дијамант бела металик
• leather aubergine/black (кожа бордо/црна комбијација)
• Активен систем за помош при паркирање-Active parking assist
• Пакет за ретровизори: Ел.склопливи+автоматско затемнување
• LED-дневни светла
• Возд.перниче за заштита на карлицата
• Возд.перниче за колена
• 7-брзинска автоматска трансмисија
• Дизел филтер за издувни честички
• Систем за предупредување при губење на притисок во гуми
• Долна заштита на мотор
• DIRECT CONTROL суспензија
• COMMAND Online навигација- Мултимедиски систем, брза HDD навигација со екран со висока резолуција од 17.8 cm, топографски и 3D приказ на мапа (модели на градови, точки на интерес), Снимање на рута и покривање на преддефинирани рути, меморирање/внес/приказ на лични места од интерес на мапата, интегрирани бесплатни Mercedes-Benz интернет услуги, (време, барање на специјална дестинација, симнување на рута преку Google) и пристап до интернет сајтови, LINGUATRONIC гласовно опериран контролен систем за аудио, телефон и навигација, Bluetooth приклучок со функција за слободни раце и аудио проток за музички трансфер, тел.тастатура, радио со двоен тјунер, CD/DVD плеер, USB приклучок и AUX-IN конекција (во централниот потпирач за рака), приклучок за SDHC мемориска картичка, 10 GB меморија (Музички Регистар) за компресирани аудио фајлови (mp3, wma, aac),приказ на CD обвивка, DVD audio/video, приказ на слики
• Tапацир на кровот во црн текстил
• Audio 20 CD radio
• THERMATIC ав томатска двозонска клима
• Адаптивна контрола на долги светла
• LED Intelligent Light System
• Мини рез.тркало наместо TIREFIT
• Црни дрвени елемнти во ентериерот
• Греење на предни седишта
• Амбиентално Осветлување
• Контрола на емисија на издувни гасови со EU5 технологија 950 AMG sports package
• АМГ мултифункционален 3-крак спортски управувач 772 AMG bodystyling
• AMG патосници
• 18” AMG бандажи со 5 краци
• Алат за менување гума
• Адаптивно светлечко светло за кочење
Нема посетени огласи
Кон почеток