Македонски | Shqip | English |

BEZICEN AKTIVEN ZVUCNIK KARAOKE MIKROFONX2 DALEC

Оглас од претпријатие. Се продава од: INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER 24 мај 10:22 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

190 ЕУР

Локација: Кочани
Производи : Радио/Стерео систем и Додатоци
Марка: Друга марка
Модел: Drug model
Модел: M23
Бренд: EAGLESTAR
Технички карактеристики и параметри
Музичка кутија
Вградени звучници 15inc "
Вграден засилувач
Батерија на полнење 12V / 7Ah
USB порта (влез)
SD порта (влез)
FM приемник
Bluetooth функција
Дигитален дисплеј
Далечински управувач - опсег до 15м.
Безжични микрофони (2) 268.85 MHz и 262.85 MHz - опсег до 30m.
Единица за напојување 12V / 220V
Влез за дополнителни микрофони 1 (6,3 mm приклучок)
Влез за дополнителни микрофони 2 (6,3 mm приклучок)
Влез за музички инструменти (6.3mm Jack)
Приклучок за мобилен телефон (3.6mm приклучок)
Aux излез (chinch chinch)
Излез за пасивна колона 4 - 8 oHm (звучник за звучник)
Влез за надворешна батерија од 12V
5 лента за еквализатор. Контрола на басот. Висока и средна. Со вертикално движење на лизгачките палци, Вие можете да ја прилагодите гласноста на колоната, како изразат бас, околини, или повисоки.
Кондензатор (функција на распаѓање)
Прилагодете ја јачината на колоната
Полиграфска контрола на високи фреквенции
Полиграфски контролен бас
Сеопфатна контрола на микрофонот
Контрола на поставување на инструмент (преку Џек 6.3)
Контрола на моќност на безжичен микрофон 1
Контрола на моќност на безжичен микрофон 2
Контролирајте ги ефектите на микрофонот "ECHO"
Висока контрола на микрофонот
Контрола на басот на микрофони
Прилагодете ги ефектите на микрофонот од "одлагање"
Моментална моќност: RMS 100W
Димензии: 480x405x750mm
Тежина: 16,0 кг.
Увоз: Кина - ПРАЌАМ ПРЕКУ КАРГО ЕКСПРЕС СЕКОЈ ДЕН ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА. 077-735-790 070-607-455

https://www.youtube.com/watch?v=FTuc1g90nkg

Нема посетени огласи
Кон почеток