Македонски | Shqip | English |

PELETI OD SONCOGLED SO VISOKA KALORICNOST

Оглас од претпријатие. Се продава од: Пелети „Бучин Комерц“ 14 јан. 12:56 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

8 МКД   9 МКД

Локација: Крушево
Производи : Друго
ПЕЛЕТИ ОД СОНЧОГЛЕД
Карактеристики,
Калоричност ( 17-18 МЈ/кг)
Пепел 2,5%
Влага 7,5%
Дијаметар 6 и 8 мм
Пелетите се рефус во џамбо вреки од 1200-1400 кг/.
Пелетите се идеални за горилници со голем согорувачки капацитет како пекари,млекари хотели и други индустриски капацитети. Цена 8 денари за 1 килограм +5% ддв.

Нема посетени огласи
Кон почеток