Македонски | Shqip | English |

Ohrid Varosh nad carshijata plac 125m2

Се продава од: Milan Jakshic 22 мај 15:21 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

80 000 ЕУР

Адреса: ул.Бранко Шотра
Површина: 125 m2
Локација: Охрид
Се продава атрактивен плац во стариот дел на Охрид - Варош.
125м2 површина со дозвола за градба на 68м2 П+1 за куќа и 57м2 дворно место.
Од првиот спрат ќе добиете поглед кон чаршијата и кон езерото.
Има можност за градба и на сутеренски простор.
Плацот се наоѓа во стариот дел на Охрид веднаш до Корзото на улица Бранко Шотра.
Плацот е со целосна документација која може да се провери.
Цена 80.000 ЕУ
Нема посетени огласи
Кон почеток