Македонски | Shqip | English |

Kapital Dvosoben stan vo Leskajca 45 m2

Оглас од претпријатие. Се продава од: Агенција за недвижности Капитал Охрид 18 апр. 14:58 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

-

Број на соби: 2
Површина: 45 m2
Локација: Охрид
Шифра 10 757

Двособен стан во Охрид, во урбана заедница Лескајца.

Површина 45 мкв. Кат 5. Лифт. Ориентација исток. Паркинг во гаражи.

Распоред: дневна со трпезарија и кујна со излез на балкон, спална со излез на балкон, предсобје, бања и балкон логија.

Карактеристики: Објектот е во градба со рок за примопредавање 03/2020. Се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди. Домофон, сигурносни влезни врати, дрвени внатрешни врати, пвц прозори, ламинатен под, термофасада.

Зградата се наоѓа на атрактивна локација. Оддалечена е 1 километар односно 10тина минути пеш од Охридската чаршија и пазарот. Воедно во непосредна близина на зградата на 700 метри се наоѓа атрактивната Градска плажа.

Локацијата има целосно инфраструктура. Во непосредна близина има градинка, училиште, продавници, маркети, пазар и сите останати објекти за задоволување на потребите на едно современо семејство.

Одличен избор за помало семејство или за туристички стан.

Погледнeте ја нашата понуда на веб страната:
www.kapitalohrid.mk

Контакт е-маил:
contact@kapitalohrid.mk

Контакт телефони:
070/388-844
078/232-047
046/611-144
Нема посетени огласи
Кон почеток