Македонски | Shqip | English |

Solarni paneli START komplet za kuka

Оглас од претпријатие. Се продава од: МФЦ-СОЛАР 15 мар. 09:14 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Купи сега, плати подоцна! Аплицирај и дознај го кредитниот лимит со Iute!
Аплицирај сега >
Цена:

2 350 ЕУР

Локација: Прилеп
Производи : Друго
Соларен фотонапонски систем за куќа.Секаде онаму каде нема приклучок од ЕВН, со овој комплет ке го решите основниот проблем за добивање на ел.струја и нормално живеење
Наменет за помали потреби од ел.струја.За напојување на осветление со штедливи ламби, работа на телевизор, фрижидер,замрзнувач , пумпа за парно или пумпа за соларен систем за топла вода, радио , сателитски и кабелски приемник , ДВД, полначи за мобилен, бормашина , помала правосмукалка и други помали апарати.
Овој комплет може да се доградува со соларни панели ,акумулатори и контролери , ако имате потреба од повеке ел.струја и како Ви овозможуваат финансиите.
Погледајте ги на www.mfc-solar.mk и другите комплети за куќи и викендици.Обавезно јавете се на телефоните за додатни информации за овој,другите комплети и останатите производи

Производство на соларни ФН системи

Нема посетени огласи
Кон почеток