Македонски | Shqip | English |

Inverteri od 2-10KW

Оглас од претпријатие. Се продава од: МФЦ-СОЛАР 15 мар. 09:22 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Купи сега, плати подоцна! Аплицирај и дознај го кредитниот лимит со Iute!
Аплицирај сега >
Цена:

-

Локација: Прилеп
Се продаваат повеќе видови на инвертери, со чија помош може да добиете 220 В наизменична струја од обичен акумулатор, соларен систем или ветерница.Погодни за различна намена каде нема електрична струја од ЕВН.
Инвертерите се со различна моќност од 4KW до 10KW и влезен напон за 12 и 24 волти.
Цена :
2KW/12v.........150евра
2KW/24v.........150евра
3KW/12v.........200евра
3KW/24v.........200евра
4KW/12v .......350 евра
4KW/24v .......350 евра
6KW/242v ......450 евра
10 KW/24v .....850 евра
При одбирањето на потребната мокност имајте на ум дека ако приклучувате електричен мотор ( пумпа ,правосмукалка, брусилица, хидрофор и сл.) мокноста на инверторот треба да е 5-7 пати поголема од онаа на ел.мотор
!!! Р А С П Р О Д А Ж Б А !!
Инвертерите од MSI 4KW/24v се со намалена цена од 220 евра и MSI 24v/6KW со нова цена од 400 евра заради набавка на нови количини .
Побрзајте , ги има во ограничена количина !!!
За поголема количина од 5 парчина имате попуст.
Испраќање и плаќање , преку Карго експрес..
Погледнете ги нашите други огласи за соларни фотонапонски панели , инвертери , соларни комплети за викендица , соларни комплети за куќи и за наводнување на:
www.mfc-solar.mk
Дополнителни информации на 070 269-000 и 048 522-000

Производство на соларни фотонапонски панели

Нема посетени огласи
Кон почеток