Македонски | Shqip | English |

Navodnuvanje so solarni sistemi 1.1 KW pumpa

Оглас од претпријатие. Се продава од: МФЦ-СОЛАР 15 мар. 09:14 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Купи сега, плати подоцна! Аплицирај и дознај го кредитниот лимит со Iute!
Аплицирај сега >
Цена:

2 800 ЕУР   3 400 ЕУР

Локација: Прилеп
Овие комплети за наводнување овозможуваат на пумпата за вадење вода да почне да вади вода со изгревање на сонцето,
со смалена брзина и количина на вода. Како сонцето светнува појако , така и брзината и количина на вода се зголемуваат. Од кај 9-10h па до после 14-15 h пумпата работи со максимална снага.
А после тоа снагата почнува да опаѓа и со стемнувањето пумпата престанува да работи.
Наредниот ден системите автоматски се вклучуваат и започнуваат со вадење на вода.
Не се потребни акумулатори и други елементи за контрола , системот работи автоматски , без нагледување.
Во зависност избраниот комплет , кој ќе зависи од типот на пумпата што сакате да ја користите,
ќе зависи бројот на панели и големина на специјалниот тип на инвертер.Ваков систем е веке монтиран на посед во Земјоделското училиште во Ресен и може да се види во секое време.Нема повеке агрегати и пумпи за вода на нафта,нема потреба од нагледување.Работи бесплатно секој ден во годината...
Повеке инфо на телефоните и на www.mfc-solar.mk

Системи за наводнување

Нема посетени огласи
Кон почеток