Македонски | Shqip | English |

EKONOMICNO GREENJE NA DVE PROSTORII SO EDNA PECKA

Се продава од: Оливер 06 дек. 19:03 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Купи сега, плати подоцна! Аплицирај и дознај го кредитниот лимит со Iute!
Аплицирај сега >
Цена:

2 400 МКД

Локација: Пробиштип
Производи : Грејни тела и Клима уреди
Марка: Друга марка
Модел: Drug model
ТЕРМОГЕН РАДИЈАТОР - ИЗВОНРЕДНО РЕШЕНИЕ ЗА ЕКОНОМИЧНО ЗАТОПЛУВАЊЕ НА ДВЕ ПРОСТОРИИ СО ЗАЕДНИЧКИ ЅИД, А СО ПОТРОШУВАЧКА НА ДРВА КАКО ЗА ЕДНА ПРОСТОРИЈА
ЦЕНА: 2.400 денари
ДОСТАВА: 140 денари до магацин на Карго експрес во вашиот град. Доколку сакате достава до дома, доплаќате +30 денари.
ТЕРМОГЕНИОТ РАДИЈАТОР работи на принципот „ќунец во ќунец“, при што низ внатрешниот ќунец излегува чадот од печката и оди во оџакот, додека обилната топлина што се ослободува од внатрешниот ќунец останува заробена во поголемиот ќунец. Со помош на малото моторче - вентилатор, топлиот воздух се турка низ отвор во ѕидот во соседната соба, откако претходно ќе се направи отвор во ѕидот со пречник од 10 сантиметри. Доколку не сакате топлината да оди во соседна просторија, можете отворот да го свртите да оди во истата просторија во која е печката.
Заштедата на дрва и дополнителната топлина која ја добивате е до 3kw (како да имате дополнителен инвертер клима уред).
Термогениот радијатор е одличен за загревање на втора просторија со помала квадратура. Доколку собата е со поголема квадратура, пожелно е да има дополнителен извор на топлина, а топлиот воздух од соседната просторија да го користите како бесплатна топлинска енергија.
******************************************
ПРЕДНОСТИ:
- Заштеда на дрва
- Над 30% повеќе топлина во вашиот дом
- топлината која ја исфрлате во оџакот останува во радијаторот.
********************************************
ДИМЕНЗИИ:
Висина - 1 метар
Пречник на внатрешен ќунец - 12 сантиметри
Пречник на надворешен ќунец - 23 цм
Отвор - Ф120 (отворите за чад на ќунецот се 12 сантиметри, додека отворот за издувување на топол воздух е 10 сантиметри)
Електро мотор од 20w, троши минимално струја, еднакво на едно вентилаторче на компјутер. Со кабелче (15 денари за 1 метар) го поврзувате со штек. На кабелчето вградувате „мрзливче“ (20 денари) за вклучување/исклучување, а по желба можете да вградите потенциометар (100 денари) за регулирање на јачината со која ќе дува вентилаторот, или пак терморегулатор (вентилаторот сам се вклучува кога во ќунецот ќе се постигне потребната температура)
Боја црна мат (огноотпорна)
ЦЕНА: 2.400 денари
ДОСТАВА: 140 денари до магацин на Карго експрес во вашиот град. Доколку сакате достава до дома, доплаќате +30 денари.
Нема посетени огласи
Кон почеток