Македонски | Shqip | English |

AKITA INU KENNEL INUMA KENSHA

Се продава од: Doncho Borisov 10 дек. 19:57 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

-

Локација: Радовиш
Миленичиња : Кучиња
Прва одгледувачница во Македонија за Акита Ину .Веќе скоро една деценија активно се занимаваме со одгледување на расата внимателно ги селектираме единките кои одат во приплод и работиме со кучиња кои се увезени од Јапонија.Цената на едно кученце од јапонска крв и изложбен потенцијал во нашата одгледувачница изнесува од 1800 - 2500 евра.Оваа цена не важи за кученцата кои не се изложбен потенцијал и се селектирани како домашни миленици.Кучињата се предаваат на новиот сопственик со сите неопходни вакцини,прочистени од паразити и со извршен лекарски преглед.Од идните сопственици на кучиња од нашата одгледувачница ќе се бара максимална одговорност и контрола од наша страна.За планирани комбинации и резервација на кученце,прашања во врска со хранење и одгледување на расата можете да не контактирате на фејсбук профилот или на телефон.
https://www.facebook.com/doncho.borisov

0038970319426
(сликите се реални од кучиња кои се кај нас во одгледувачницата)
Нема посетени огласи
Кон почеток