Македонски | Shqip | English |

PLAC VO VOLKOVO POVOLNO 608m2

Се продава од: Nikolce 25 апр. 11:04 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

7 900 ЕУР

Адреса: ВОЛКОВО
Површина: 608 m2
Локација: Ѓорче Петров, Скопjе
Се продава плац 608m2 во Волково 072308106
плацот е со вода,струја,приклучок за канализација,има ново асфалтирана улица/пат...цена 13 евра по квадрат, фиксно...
местото е на високо со убав поглед кон градот,на само 500 метри од центарот на Волково...идеално за куќа или викендица...
Плацот е со имотен лист, елаборат од катастар со цела документација...се очекува за брзо да влезе во градежна зона...
(затоа е и таа цена,кога ке влезе во градежна зона ке биде друга цената)
може замена за возило со доплата...
072308106 - 072308106 - 072308106
Нема посетени огласи
Кон почеток