Македонски | Shqip | English |

Ford Ka 1.3TDCI Full Oprema -09

Се продава од: ... Денес 02:48 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

-

Година: 2009
Менувач: Рачен
Километража: 130 000 - 139 999
Гориво: Нафта
Регистрација: Македонска
Боја: Сина
Локација: Бутел, Скопjе
Стил на каросерија:
Марка: Ford
Модел: Ka
Продавам Форд Ка , 1.3 дизел (TDCI) , произведено 2009 година , и поседува комплетна опрема:
Клима уред , Борд Компјутер , Греачи во Седишта , Команди на Волан , Електрика на Прозори , Серво Волан , 4 Воздушни Перничиња , ABS кочници , Халогенки , Фабрички Цд Плеер со УСБ , Електрика на Ретровизори , и др..
Колата е максимално сочувана , регистрирана е до Февруари / 2020год.. , има мала потрошувачка , и е во беспрекорна состојба.
Направен е голем сервис ( Сет замаец , потисна плоча , ламела , уље , филтри , и др..)
Нема посетени огласи
Кон почеток