Македонски | Shqip | English |

POVOLNO Odlicna lokacija za semeen dom vo Butel 1

Се продава од: Валентина 22 апр. 12:56 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

-

Број на соби: 4
Површина: 80 m2
Број на спратови: Високо приземје
Греење: Друго
Локација: Бутел, Скопjе
POVOLNO: Se prodava kuḱa so dvorno mesto od 625 m2 na odlična lokacija za semeen dom. Lokacijata ima lesna pristapnost do glavnite soobraḱajnici istovremeno obezbeduvajki uslovi za maksimalna privatnost i mirna sredina za sekojdnevno živeenje. Parcelata ima odlična markica za gradba A1 so maksimum gabarit 160 m2 za sekoe poedninečno nivo i so maksimalna visina do venec 10,2 m. Vo prizemnite delovi na objektite može da se predvidat prostorii za trgovija i ugostitelstvo. Goleminata na parcelata dozvolva i izgradba na dve poedinečni kuḱi. Kuḱata ima odlična izolacija so termo fasada, novi prozori i solaren sistem za zatopluvanje na voda koi obezbeduvaat energetska efikasnost. Kuḱata e so salon i 3 spalni sobi, kompletno nova renovirana kujna. Vo sklop na kuḱata ima podrum i 14m2 garaža. Komplet dokumenti za imoten list i Izvod od detalen urbanistički plan. Kontakt telefon 078/ 287-552 Sofija ili ostavete poraka ḱe ve kontaktirame. Adresa Rudo br.41

Një shtëpi me një oborr prej 625 m2 është duke u shitur në një vend të mrekullueshëm për një shtëpi familjare. Lokacioni ka akses të lehtë në rrugët kryesore, duke siguruar kushte për intimitetin maksimal dhe një mjedis të qetë për jetën e përditshme. Komploti ka një markë të shkëlqyer ndërtimi A1 me një maksimum prej 160 m2 për çdo nivel individual dhe me një lartësi maksimale prej 10.2 m. Në pjesët e nëndheshme të objekteve mund të sigurohen ambientet për tregti dhe hotelieri. Madhësia e tokës lejon dhe ndërtimin e dy shtëpive individuale. Shtëpia ka izolim të shkëlqyer me një fasadë termike, dritare të reja dhe një sistem diellor për ngrohjen e ujit që siguron efikasitet energjetik. Shtëpia është me një sallë pritjeje dhe 3 dhoma gjumi, një kuzhinë krejtësisht të re rinovuar. Brenda shtëpisë ka një bodrum dhe një garazh 14m2. Një sërë dokumentesh për një listë të pronës dhe një ekstrakt nga një plan i detajuar urbanistik Kontaktoni telefonin 078/287-552 ose lini një mesazh që do t'ju kontaktojmë. Adresa Rudo Nr.41
Нема посетени огласи
Кон почеток