Македонски | Shqip | English |

CASOVI PO ANGLISKI I MAKEDONSKI JAZIK

Оглас од претпријатие. Се продава од: SEMINARSKI-DIPLOMSKI-MAGISTERSKI-TRUDOVI Денес 00:43 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

-

Локација: Скопје, Скопjе
Услуги : Часови и Подучување
ЧАСОВИ ПО АНГЛИСКИ СКРОЕНИ ПО ВАШИТЕ ПОТРЕБИ

Индивидуалните часови се организираат согласно вашите потреби така што вие ни ја кажувате вашата идеја за тоа што сакате и имате потреба да научите, а ние ви овозможуваме практично спроведување на таа идеја преку креирање на програма прилагодена на вашите барања и потреби.
-----------------------------------------------------------------------

АНГЛИСКИ ЈАЗИК ЗА ВОЗРАСНИ

Индивидуалните часови за возрасни се наменети за оние кои сакаат да почнат да го изучуваат англискиот јазик за прв пат како и за оние кои сакаат да го надградат или обноват веќе стекнатото знаење.

Часовите се организираат согласно вашите потреби и барања, односно, може да бидат часови за:
• општ англиски
• деловен англиски
• комуникација
• стручен англиски во одредена област
• подготвување за полагање на меѓународни испити итн.

Во текот на часовите се предвидени тестови за проверка и следење на стекнатото знаење.
-----------------------------------------------------------------------

МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ЗА СТРАНЦИ

Индивидуалните часови се наменети за странци кои живеат и работат во Македонија.

Часовите се организираат со цел да можете да ги совладате сите јазични вештини на македонски јазик: слушање, зборување, читање и пишување, односно, да го разбирате македонскиот јазик за да си го направите престојот во Македонија поудобен како и да ги остварите вашите цели на приватен и деловен план.

Часовите се организираат согласно вашите потреби со фокусирање на оние области што се важни за вашите цели преку креирање ситуации блиски до реалноста а со ваше активно вклучување во процесот на учење на природен начин.

Местото на одржување на часовите е по договор. Часовите може да се одвиваат во вашите или нашите простории при што времето на одржување е флексибилно и прилагодено на вашите индивидуални можности и потреби.

-----------------------------------------------------------------------
КОНТАКТ:

Телефон / VIBER: 070/214-551 & 070/786-789

e-mail: [email protected]

facebook: https://www.facebook.com/iq.intelligencecenter/

Skype: iq.intelligencecenter
-----------------------------------------------------------------------

Не чекајте! Започнете да учите англиски јазик за да го разберете светот!

Ве очекуваме!
IQ Intelligence Center
Нема посетени огласи
Кон почеток