Македонски | Shqip | English |

PEUGEOT 308 1.6 HDI 92KS 2015G ACCESS

Оглас од претпријатие. Се продава од: TOYOTA AVTO CENTAR SKOPJE 11 јун. 22:01 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Купи го ова возило 19.310 МКД / месечно
Аплицирај сега >
Цена:

8 900 ЕУР

Година: 2015
Менувач: Рачен
Километража: 120 000 - 129 999
Гориво: Нафта
Регистрација: Македонска
Боја: Црна
Локација: Скопје, Скопjе
Стил на каросерија:
Марка: Peugeot
Модел: 308
• ESP - Електронска контрола на стабилност
• ABS - Систем против пролизгување
• REF - Електронска распределба на силата на сопирање
• AFU - Помош при нагло сопирање
• Воздушни перници, за возач и совозач
• Странични воздушни перници
• Странични воздушни завеси
• Мануелен клима уред
• Варијабилен серво управувач подесив по висина и длабочина
• Регулатор на брзината (темпомат)
• Дневни LED светла
• Електрични подигнувачи на предните стакла (возачкото One
touch)
• Автоматско заклучување на возилото при тргнување
• Централно заклучување со далечинско управување
• Електрично подесиви ретровизори со греење
• Патен компјутер
• Задно светло за магла
• Делливо преклопување на задното седиште-1/3 2/3
• Радио CD/MP3 со команди на управувач + 6 звучници
• Висинско подесување на возачко и совозачко седиште
• 3D LED задни светла
• Резервно тркало 15” со намалени димензии
• Челични тркала 15” со пневматик 195/65R15 со раткапни
“AMBRE”
• Детектор за притисок во пневнматици
• Сензор за појаси
• LCD екран во бела боја
• Рачки на вратите и маска на ретровизорите во црна боја
Возилото можете да го погледнете и пробате во TOYOTA SKOPJE!
Нема посетени огласи
Кон почеток