Македонски | Shqip | English |

KUKA OD 200M2 I DVOR 1500M2 VO LISICE

Оглас од претпријатие. Се продава од: КАПИТАЛ ГРУП 08 фев. 13:10 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

150 000 ЕУР

Број на соби: 5
Адреса: Lisice Лисиче
Површина: 200 m2
Број на спратови: 1 спрат
Греење: Нема
Локација: Скопје, Скопjе
СЕ ПРОДАВА КУЌА ВО НАСЕЛБА ЛИСИЧЕ, НА УЛ. ТОДОР ЧАНГОВ (ОСТРОВСКА).

КУЌАТА Е СО ПОВРШИНА ОД 200М2 (120М2 ПРИЗЕМЈЕ И 80М2 КАТ), ПОДРУМ 45М2 + 1500М2 ДВОРНО МЕСТО.
НА ПРИЗЕМЈЕТО ИМА ХОДНИК, ДНЕВНА, КУЈНА, 3 СПАЛНИ, БАЊА И КУПАТИЛО. ГОРНИОТ КАТ Е 80М2, ЗАТВОРЕНА КАРАБИНА СО ПУШТЕНИ ИНСТАЛАЦИИ. МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ СО ПОСЕБЕН ВЛЕЗ.

СОПСТВЕНО ПАРНО, СО ДВА КОТЛИ, ЕДЕН НА СТРУЈА И ЕДЕН НА НАФТА.
ГОДИНА НА ГРАДБА 1992.

ЦЕНА 150 000 ЕВРА

КОНТАКТ: 070 477 594
[email protected]
Нема посетени огласи
Кон почеток