Македонски | Shqip | English |

GRADEZNO ZEMJSITE VO DOLNO SONJE 9393M2

Оглас од претпријатие. Се продава од: КАПИТАЛ ГРУП 14 окт. 16:36 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

-

Адреса: Долно Соње
Површина: 9393 m2
За живеалиштето: Плац, Дозвола за градење
Локација: Скопје, Скопjе
ПРОДАВАМЕ УРБАНИЗИРАНО ГРАДЕЖНО НЕИЗГРАДЕНО ЗЕМЈИШТЕ ВО ДОЛНО СОЊЕ СО ПОВРШИНА ОД 9393М2. СО КУПУВАЊЕ НА ОВА ЗЕМЈИШТЕ СЕ ОВОЗМОЖУВА ДООФОРМУВАЊЕ НА ПАРЦЕЛА ОД РМ ПО МНОГУ ПОВОЛНИ УСЛОВИ. ВКУПНАТА КВАДРАТУРА КОЈА МОЖЕ ДА СЕ ДООФОРМИ ИЗНЕСУВА 31.264М2.

СО ИЗВРШЕНАТА УРБАНИЗАЦИЈА НА ОВА ЗЕМЈИШТЕ ВО КОЈА СПАЃА И ДРЖАВНОТО ЗЕМЈИШТЕ, ПРЕДВИДЕНА Е ГРАДБА НА СЛЕДНИТЕ СОДРЖИНИ:

- СТАРСКИ ДОМ, САНАТОРИУМ ИЛИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТАР
- ХОТЕЛ СО ПРИДРУЖНИ СОДРЖИНИ (СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈА)
- СПОРТСКИ ТЕРЕНИ
- ИНДИВИДУАЛНО ДОМУВАЊЕ А1 (ПР, КАТ И ПТК)

НАПОМЕНА: ВО МОМЕНТОВ ОВА Е ЕДНИСТВЕНО ЗЕМЈИШТЕ ВО СОЊЕ НА КОЕ МОЖЕ ДА СЕ ГРАДИ ВЕДНАШ. СИТЕ ОСТАНАИТИ ПАРЦЕЛИ ЧЕКААТ ДА СЕ ДОНЕСЕ ДУП-от.

ЦЕНА ПО ДОГОВОР

ЗА ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ КОНТАКТ НА:
e-mail [email protected]
тел. 02/6138 490 ; 070 477 594; 072 205 629
Нема посетени огласи
Кон почеток