Македонски | Shqip | English |

Luksuzna kuka od 355m2 vo Sopiste

Се продава од: Миодраг 15 авг 08:18 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

255 000 ЕУР   369 000 ЕУР

Број на соби: 8
Адреса: ул. 24, бр. 36А
Површина: 355 m2
Број на спратови: 4 спрат
Греење: Друго
Локација: Сопиште, Скопjе
ПРОДАЖБА 255,000.00 € / ИЗДАВАЊЕ 2,500.00 €
Се продава луксузна куќа на атрактивна локација во Сопиште, која нуди уживање во мирот и тишината на прекрасната природа, како и непречен поглед кон планината Китка, а истовремено е на само 6 км од центарот на Скопје. Куќата се наоѓа на плац од 788 м2. Куќата е на 3 нивоа (со вкупна површина од 274 м2) со кровна тераса на 4тото ниво (или вкупно 355 м2 корисна површина). Сутеренот е составен од подрумска просторија, техничка просторија и сала за вежбање/рекреација. Приземјето има дневна соба и трпезарија со прекрасен поглед кон Китка, високо-квалитетна италијанска кујна, канцеларија, гостински тоалет, влезен хол и тераса на источна страна. На катот се сместени 3 пространи спални соби, големо купатило и перална, со засебна тераса. Куќата располага со сопствен систем за греење и ладење (Топлотна пумпа Toshiba Estia, со Rahau автоматика за подното греење и Carrier фенкојлери за греење/ладење. Словенечки систем за греење на санитарната вода со соларни панели. Сите инсталации во куќата се изведени по највисоките европски стандарди, изработени со квалитетни материјали и технички решенија. Куќата е ниско-енергетска и цената на одржување е многу пониска во споредба со традиционалните градби. Изведбата е без термални мостови, греењето и ладењето го прават престојот пријатен без разлика на надворешните фактори.

FOR SALE 255.000 € or RENT 2.500 €
The house is located on a 788 m2 lot, it has 3 levels with 274 m2 of living space and a rooftop terrace on the 4th level with a panoramic view. The house has an energy efficient heating/cooling with a heatpump (Toshiba Estia) with floor heating, solar panels, spacious gym, separate laundry, 3 bedrooms and a home office, spacious living/dinning area with an open kitchen, basement and technical room. Separate and secure 2 vehicle garage.
Нема посетени огласи
Кон почеток