Македонски | Shqip | English |

Ekskluzivno kuka vo Draslajca Kapital

Оглас од претпријатие. Се продава од: Агенција за недвижности Капитал Охрид 20 апр. 13:13 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

95 000 ЕУР

Број на соби: 9
Адреса: Драслајца
Површина: 250 m2
Број на спратови: 3 спрат
Греење: Друго
Локација: Струга
Шифра 20 071

Ексклузивна понуда:

Куќа со дворно место и овоштарник во населба Драслајца - Струга.

Имотен лист 489 Катастарска општина Драслајца на КП 417/4, 417/6 и 426/2.

Вкупна површина на парцела 1.129 мкв и тоа: кп 417/4 градежно изградено земјиште 514 мкв; кп 417/4 земјиште под зграда1 89 мкв; кп 417/4 земјиште под зграда2 149 мкв; кп 417/6 земјиште под зграда 1 1мкв; 417/6 овоштарник 201 мкв и кп 426/2 градина 175 мкв.

Куќата е со катност П+1+Пк со вкупна површина 492 мкв и тоа:

- подрум 65 мкв;

- приземје: 66 мкв и тераса 19 мкв;

- кат 1: 79 мкв и тераси 26 мкв;

- поткровје: 81 мкв и тераси 20 мкв.

Распоред на приземје: дневна со трпезарија и кујна, спална, бања, предсобје и балкон;

Распоред на кат: 3 спални сите со излез на балкон, бања, предсобје и 2 балкони;

Распоред на поткровје: дневна со трпезарија и кујна со излез на балкон, спална, бања, предсобје и балкон. Поткровјето ентериерно не е уредено.

Помошни простории со вкупна површина од 129 мкв: летна кујна со трпезарија 50 мкв; гаража 29 мкв, хала 1 25 мвк и хала 2 23 мкв.

Карактеристики: Куќата е во одлична состојба. Подови со паркет, дрвени врати и прозори, надворешни ролетни.

Локација: Куќата е оддалечена 2,5 км од магистралниот пат Струга-Дебар, 4 км од Стурга и 5 км од брегот на Охридското езеро.

Погледнeте ја нашата понуда на веб страната:
www.kapitalohrid.mk

Контакт е-маил:
[email protected]

Контакт телефони:
070/388-844
078/232-047
046/505-711
Нема посетени огласи
Кон почеток