Македонски | Shqip | English |

Motokultivator Bellini B 125

Оглас од претпријатие. Се продава од: АГРИА ЦЕНТАР 30 мар. 17:53 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

-

Локација: Штип
Возила : Мотокултиватори
Мотокултиваторот Белини 125 е со бензински мотор од 9 кс и 270 цм3., а воедно има мала потрошувачка на гориво. Има 2 брзини за движење напред и 2 за движење назад. Наменет е за сите работни операции и потребите на малите и средните земјоделски стопанства.
Мотокултиваторот има цврста конструкција и јака тренсмисија (диференцијал).
Основната цена се однесува на мотокултиваторот со гумени тркала 4.00 х 8, фреза со максимална широчина од 1 метар и плуг за браздење.
Кон него може да се приклучат повеќе приклучни машини и алатки кои дополнително се доплаќаат: плугови за орање, плугови за вадење компири, влечен култиватор, роторзагрлувачи, неколку димензии на метални тркала, помпа за вадење вода, помпа за прскање, ротациона косилка, приколка и др.

Испорака до секое место во Македонија.
Мотокултиваторите се подигаат или испорачуваат монтирани, детално проверени, наполнети со масла и бензин - потполно спремни за работа.
Повелете во АГРИА ЦЕНТАР - Единствениот центар за мотокултиватори во Македонија!

Повеќе информации можете да добиете на телефон:
070 322 193,
077 755 119 и
032 391 183.

www.facebook.com/AgriaCentar
Нема посетени огласи
Кон почеток