Македонски | Shqip | English |

Graficka karticka Radeon R7 260X

Се продава од: Angel 14 јун. 17:31 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

5 400 МКД   6 000 МКД

Локација: Штип
Се продава AMD Radeon R7 260X - Asus OC Edition R7260X-DC2OC-2GD5

Спецификации:

Video Memory: GDDR5 2GB
Engine Clock: 1188 MHz
Memory Clock: 7000 MHz ( 1750 MHz GDDR5 )
Memory Interface: 128-bit
Output: DVI, HDMI
HDCP Support : Да

Користена 2 години во одлична состојба за игри и се друго!
Нема посетени огласи
Кон почеток