Македонски | Shqip | English |

BMW 530d xDrive F10

Се продава од: Спасе 20 дек. 22:16 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Купи сега, плати подоцна! Аплицирај и дознај го кредитниот лимит со Iute!
Аплицирај сега >
Цена:

28 000 ЕУР

Година: 2012
Менувач: Steptronic / Tiptronic
Километража: 160 000 - 169 999
Гориво: Нафта
Регистрација: Македонска
Боја: Сива
Локација: Неготино
Стил на каросерија:
Марка: 5-серии / BMW
Модел: 530
-2012г BMW 530d xDrive F10
-3.0л турбо дизел, 258кс
-Погон на сите 4 тркала
-8 брзини автоматски менувач со стептроник
-161000км
-Возилото е купено од салон на BMW во Хановер, Германија со 150000км во 2015г.
-Платени се сите давачки при увоз.
-Поминати само 11000км во Македонија.
-Регистрирано до 08/2019
-Runflat гуми
-Одлична состојба
-металик нежна црна боја (Sophistograu brillanteffekt metallic)
-Фул опрема: навигација, задна камера, паркинг сензори, електрично подесување на седишта, греачи на седишта, темпомат, voice control, bluetooth, USB, итн.
Нема посетени огласи
Кон почеток