Македонски | Shqip | English |

Samostojna semejna kuka vo Ohrid nas Goce Delcev

Се продава од: Deljo Avramov 24 јун. 12:18 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

95 000 ЕУР   107 000 ЕУР

Број на соби: 4
Адреса: ул. Партизански одреди бр.12
Површина: 96 m2
Број на спратови: 2 спрат
Греење: Централно
Локација: Охрид
Самостојна семејна куќа на ул. Партизански одреди бр.12 Охрид,
во населбата Гоце Делчев, попрецизно: над боровите над Градската болница во Охрид.
Катност: Приземје и кат со посебни влезови
Приземје: корисен простор 33м2 (дневна, со одвоено антре, кујна, трпезарија и куптило ) + две тераси 27м2, како и остава за дрва 4м2.
Кат: две спални, дневна со камин, трпезрија, кујна и купатило, корисна површина 63м2 + две тераси со вкупн површина 20м2, како и помошни простории: 7м2 летна кујна и остава за дрва.
Гаража 19м2 со право на надградба
Двор од 144м2, партерно уреден (киви, лешник) со изграден надворешен камин. Извонреден поглед на езерото и целиот Град Охрид.

ИЛ 561 КО РАМНЕ - Охрид и
ИЛ 893 КО РАМНЕ- Охрид

Нема посетени огласи
Кон почеток