Македонски | Shqip | English |

Drveni Briket od 100% bukova pilevina

Оглас од претпријатие. Се продава од: "BorWood" - Vinica 08 јун. 10:15 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

15 000 МКД

Локација: Виница
Производи : Друго
Произведуваме дрвени брикето од чиста букова струготина , кое е еколошки чисто цврсто гориво.
Брикетите се изработуваат под висок притисок и температура од 200 c', не содржат врзливи материи.

Калоричната вредност на брикетот е 4800-5000 кЈ / кг.
влажност - 2.5%
содржина на пепел - 2.51%
Tоплинска вредност е 17.140 кЈ / кг.
Нема посетени огласи
Кон почеток