Se izdava stan od 40m2 vo Aerodrom so dvor

Jepet me qera nga: Argir Mitrovski 19 Pri 10:12 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi i qirasë:

150 EUR / muaj

Numri i dhomave: 1
Adresa: Бул. Јане Сандански 105
Sipërfaqe: 40 m2
Komuna: Aerodrom, Shkup
Издавам еднособен-гарсоњера стан во Аеродром позади Рударски институт. Станот ќе биде слободен негде после 1 Мај.
Се состои од голема соба заедно со трпезарија со кујна и купатило. Станот има тараса и двор на користење. Реновиран, пристојно наместен, комплет опремен ама без ТВ.
Предност имаат млади вработени педантни девојки, стриктно без домашни животни и пожелно е непушачи или барем да се пуши на тарасата на која има маса и столчиња. Барам редовно подмирување на киријата и комуналиите.
Се издава на подолг временски период од миниум една година па нагоре. Цена 150 евра плус депозит.
Телефон 075 402 730 Аргир, станот може да се погледне секој работен ден после 17:20, викенд по договор
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim