EVTINA KUKЈA VO K.PALANKA

Shitet nga: Xxxxx Xxxxxx 16 Pri 10:18 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Çmimi:

22 500 EUR

Numri i dhomave: 3,5
Sipërfaqe: 70 m2
Numri i kateve: 2 kat
Për vendbanimin: Garazh
Ngrohje: Pemë
Komuna: Kriva Pallankë
Куќата има подрум,приземје и кат. Станбениот простор е околу 70 квадрати, плус две класични тераси, две тераси кај надворешните влезни скали,подрум од десетина квадрати и помошна просторија од 28 м2. И куќата и помошната просторија се вклопени во ДУП. Објектот е приклучен на градски водовод и јавна канализација. Плацот е околу 200 квадрати, главниот влез е од асвалтирана улица, а помошниот од кај поток, што тече покрај потпорниот зид од помошната просторија. Целата населба е лоцирана во шума, главно багремова,со извонредно чист воздух, а од центарот на К. Паланка е оддалечена два-три километри.
Nuk ka shpallje të vizituara
Në fillim