Published: Apr 17 2022 12:58

Kompjuteri i Laptopi

Published: Apr 17 12:58
Views: 18
🖥️ ПРОДАВАМ КОМПЈУТЕРИ И ЛАПТОПИ 💻

☎️ Телефон: 077 864 691 / 076 201 399

----------------------------------------------------------------------------------
✴️ Компјутер 01 ✴️

❇️ Се продава гејмерски компјутер, квалитетни делови, максимално сочуван, чистен и надоградуван, нема никаква мана. Ги пушта сите можни игри. Куќиштето е опремено со специјално ладење (4 додатни вентилатори). Подесени се да се пуштаат автоматски и нивната брзина се зголемува според температурата.

💲 Цена: 27,000 денари.

⭐ MB (матична плоча): ASUS H81-GAMER
⭐ GPU (графичка): Radeon R9 380 Asus Strix 4GB
⭐ CPU (процесор): i5-4690K - 3.5GHz
⭐ RAM (меморија): 16 GB DDR3
⭐ Напојување : Cooler Master 600W
⭐ Ладилник за процесор : Cooler Master v8
⭐ SSD (простор): 120 GB Samsung Evo 850
⭐ HDD (простор): 500 GB Western Digital Blue
⭐ DVD-RW - двд режач за цедиња - LG Super-Multi

🎁 ГРАТИС:

🖥️ МОНИТОР
🎧 СЛУШАЛКИ
⌨️ ТАСТАТУРА
🖱️ МАУС
🔌 КАБЛИ
----------------------------------------------------------------------------------
✴️ Компјутер 02 ✴️

❇️ Работат сите можни програми, секоја година е редовно сервисиран.

💲 Цена: 5,000 денари.

⭐ GPU (графичка): Intel Pentium 4
⭐ CPU (процесор): NVIDIA GeForce 7300 GT
⭐ HDD (простор): 80GB Maxtor
⭐ RAM (меморија): 2 GB
⭐ OS (систем): Windows 10 Pro
⭐ DVD-RW - двд режач за цедиња

🎁 ГРАТИС:

🖥️ МОНИТОР
⌨️ ТАСТАТУРА
🖱️ МАУС
🔌 КАБЛИ
----------------------------------------------------------------------------------
✴️ Компјутер 03 ✴️

❇️ Работат сите можни програми, секоја година е редовно сервисиран.

💲 Цена: 7,000 денари.

⭐ GPU (графичка): NVIDIA GeForce 8300 256MB
⭐ CPU (процесор): AMD ATHLON 64 X2 6400+
⭐ HDD (простор): 500GB Western Digital
⭐ RAM (меморија): 4 GB DDR2
⭐ OS (систем): Windows 10 Pro
⭐ DVD-RW - двд режач за цедиња
⭐ Wi-Fi Card

🎁 ГРАТИС:

🖥️ МОНИТОР
⌨️ ТАСТАТУРА
🖱️ МАУС
🔌 КАБЛИ
----------------------------------------------------------------------------------
✴️ Компјутер 04 ✴️

❇️ Работат сите можни програми, секоја година е редовно сервисиран.

💲 Цена: 7,000 денари.

⭐ GPU (графичка): AMD A4-3400
⭐ CPU (процесор): NVIDIA GeForce 9500GT
⭐ HDD (простор): 250GB Maxtor
⭐ RAM (меморија): 2 GB DDR3
⭐ OS (систем): Windows 10 Pro
⭐ DVD-RW - двд режач за цедиња

🎁 ГРАТИС:

⌨️ ТАСТАТУРА
🖱️ МАУС
🔌 КАБЛИ
----------------------------------------------------------------------------------
✴️ Лаптоп 01 ✴️

❇️ Работат сите програми, секоја година е редовно сервисиран, чистен од прашина, не грее, многу тивок за работа.

💲 Цена: 7,000 денари.

⭐ OS: Windows 7 Professional 64bit
⭐ GPU (графичка): ATI AMD Radeon HD 6310 (HP)
⭐ CPU (процесор): AMD E-300
⭐ HDD (простор): 300GB TOSHIBA (SATA)
⭐ RAM (меморија): 2GB DDR3
⭐ Sound: High Definition Audio

🎁 ГРАТИС:

🖱️ Бежично Глувче (Mouse) на батерии
----------------------------------------------------------------------------------
✴️ Лаптоп 02 ✴️

❇️ Одлично сочуван, 4 часа батерија. Работат сите програми како и програми за графичка работа.
Секоја година е редовно сервисиран, чистен од прашина + нова паста на процесорот, нема ни гребка.
Батерија оригинална, држи околу 3-4 часа (зависи од работа), оригинален полнач, не грее, многу тивок за работа.

💲 Цена: 12,000 денари.

⭐ OS: Win 10 Pro 64bit со најнов update 20H2
⭐ GPU (графичка): nVidia GeForce 920M 2GB
⭐ CPU (процесор): Intel Pentium 3556U 2x 1.7 GHz Dual-Core
⭐ HDD (простор): 500GB + Простор за уште 1 SSD/HDD 2.5"
⭐ RAM (меморија): 8 GB DDR 3 Dual-Channel (x2 4GB)
⭐ Sound: High Definition Audio
⭐ Card Reader, x3 USB, HDMI
⭐ Монитор 1366 x 768 pixel - 17" Големина

🎁 ГРАТИС:

🎧 СЛУШАЛКИ Бежични или може и со кабел.
🖱️ Бежично Глувче (Mouse) на батерии
Secure delivery with Falcon
Payment after inspection of goods
Direct delivery
Buy now
Delivery via “Ecologistic”: from MKD
if this Ad breaks the Rules of Advertisement or Safe trade
18
Buy now

Delivery via “Ecologistic”: from 150 MKD

Secure delivery with Falcon

Payment after inspection of goods

Direct delivery

077864691

Address:

Buy

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information