Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

IMac 5k 27" nov posleden model 16/17

105 000 MKD

For sale by: oliver 03 Jul 08:57 Delete, Edit or Renew Your Ad
Products
Desktops
Manufacturer
Apple
Model
iMac
Мекот е купен пред 1 година почеток на 2016, користен е многу малку дали е 20 пати уклучен.
Купен за домашна употреба и не се навикнав на него па ми стои неуклучен.
Има опција да се земе без Маус и тастатура цената е 8000 денари пониска.
Купен е од Istyle mk.
Гаранцијата мислам дека му е истечена.
Чуван е како Бебе :) една грепка нема.
Се работи за последниот модел на Imac 5k.
http://www.istyle.eu/mk/mac/imac/imac-27-quad-core-i5-3-3ghz-retina-display-8gb-2tb-fusion-drive-amd-radeon-r9-m395.html
Купен е 150 000 ден.
Цената му е 105 000 ден т.е 45 000 ден пониско.
Со него доаѓаат оргинал тастатура и маус на аппле од 2 генерација.
Ова е за вистински познавачи на Мек.
Без замени.
071369930 Оливер
Leaflet
To the top