Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

Alcatel 1

5 500 MKD

For sale by: Elena 28 Nov 18:56 Delete, Edit or Renew Your Ad
Ad type
For sale
Advertised by
Private
Location
Kočani
Manufacturer
Alcatel
Се продава нов, неодпакиван Alcatel 1.
Смартфонот Alcatel 1 беше лансиран во јуни 2018 година. Телефонот има 5,2-инчен екран на допир со резолуција од 480 пиксели со 960 пиксели.

На Alcatel 1 се напојува со 1.28GHz quad-core процесор и доаѓа со 1GB RAM меморија. Телефонот има 8GB внатрешна меморија која може да се прошири до 32GB преку microSD картичка. Што се однесува до камерите, Alcatel 1 има 5-мегапикселна примарна камера од задната страна и 2 мегапикселна предна стрела за самоубиство.

Алкател 1 се напојува со 2000mAh. Тоа мерки 137.60 x 65.70 x 9.80 (висина x ширина x дебелина) и тежи 134.00 грама.

Алкател 1 е единствен SIM (GSM) паметен телефон. Опциите за поврзување вклучуваат Wi-Fi, GPS, Bluetooth, микро-USB, FM, 3G и 4G. Сензорите на телефонот вклучуваат сензор за близина и акцелерометар.
Leaflet
To the top