Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

Solarni kolektori

0 MKD

Company advertisement For sale by: Termo Sistem 07 Apr 16:45 Log into the company to make changes
Leaflet
Termo Sistem
Oprema za solarni sistemi 0 MKD
Daikin Inverter FTXF-35A/RXF-35A Sensira 0 MKD
Kotli na cvrsto gorivo 0 MKD
Kamin na peleti 25kW 1 136 EUR
Ad type
For sale
Advertised by
Store
Location
Skopje
Products
Other
1. Вакуумски колектор со 15 цевки 17.480mkd
2. Вакуумски колектор со 10 цевки 11.650mkd
3. Рамен flat колектор 2,5м² 12.250mkd
4. Рамен flat колектор 2м² 9.700mkd

Termo Sistem
Термо систем Дооел е фирма основана во Скопје, во 2003 година, чија главна дејност е увоз, трговија, инженеринг и изведба на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Од самото основање на компанијата Термо систем нивната цел и визија е задоволни купувачи, а тоа може да го постигнат само со понуда на квалитетни производи и одлична услуга. При нивната работа се стремат кон интегрирање на опрема со најнова технологија како и работење по највисоки стандарди за квалитет. Термо систем имаат широка палета на производи од реномирани брендови како Giacomini, Bosch, Daikin, Enrad, Wilo, Rothenberger, Siemens, Fondital, Burnit, Sun System, Frabo, Radiatori 2000, Buderus и други, а за тоа тие имаат многу светски признанија, кои се добиени според строги и највисоки светски стандарди. Доколку се одлучите да соработувате со Термо систем при инсталација на греење, тие ќе Ви понудат комплетно решение за просторот. Располагаат со: - котли и камини на струја, пелети, цврсто гориво, - димоводни цевки, - радијатори, панелни радијатори, електрични греалки, - циркулациони пумпи, - собни термостати, - алумпласт и фитинг, - колектори/собирачи, - подно грење, - вентили, - експанзиони садови, касети и изолација, - мерни инструменти, - цевки и фитинг. За инсталирање на комплетно нов водовод или замена на стариот тие нудат: - електрични бојлери, - проточни бојлери, - пумпи за водовод, - вентили за водовод, - топчести вентили, - касетен водовод. Во последниве неколку години соларните системи се многу популарни во Македонија, а Термо систем нуди целосна инсталација на истите и тоа: - соларни сетови, - соларни колектори, - комбинирани болјери, - опрема за соларни системи, - фитинг за соларни системи. Исто така како што споменавме погоре, дел од работата на Термо систем е и климатизацијата односно ладење, комплетно местење на климата и сл: - клима уреди, инвертер и обични, - прочистувачи на воздухот, - фенколјери, - топлинска пумпа. Освен овие неколку наброени услуги што целосно ги нудат, Термо систем нуди и алати, без разлика дали за професионални маjстори и зафати, или за секојдневна поправка. Понудата се однесува на рачни и електрични алати, клешти, секачи и друго. Во изложбениот салон на Термо систем може да ја погледнете целосната нивна понуда и да ги добиете сите информации, па и да договорите монтажа на некој од уредите кои ќе Ви се допаднат. Нивната адреса е ул.Никола Парапунов 1/1-13 Скопје
Visit our store page
Никола Парапунов 1/1 -13 Show on the map
023079802
https://www.termosistem.com.mk
Termo Sistem
023079802
Leaflet
Termo Sistem
Kotli na cvrsto gorivo 0 MKD
Kotli i kamini 0 MKD
Klima Skyline 0 MKD
Daikin Sensira FTXC-B 3,5 kW 0 MKD
To the top

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information