Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

DIGITALEN ELEKTRONSKI TERMOSTAT ZA INKUBATOR

2 200 MKD

Company advertisement For sale by: INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER 14 Mar 23:19 Log into the company to make changes
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
070607455, 077735790
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
DIGITALEN VLAGOMER ZO TERMOMETAR-TERMOMETRI I CAS 600 МКД
MINI DZEBEN METALEN KOMPAS 200 МКД
DIGITALEN VLAGOMER ZA DRVO BETON PELETI I DR 2 000 МКД
POTENCIOMETAR 4000W SO DIGITALNA REGULACIJA NA PODESUVANJE 1 000 МКД
Ad type
For sale
Advertised by
Store
Location
Kočani
Опис
-Терморегулатор за инкубатор -20 + 99C PROTON-RT02 7613М терморегулатор за инкубатор PROTON-RT02 7613M со цикличен тајмер и аларм. PID контрола, излез на сиymistor и SSR излез. Температурен опсег на регулација за греење и ладење -20 / + 99 степени
Тежина: 160 грама
Опис на апаратот
Карактеристики на терморегулатор Протон RT01 - Работна температура од -19.9 до 99,9 ° С - Излез тип "безконтактна реле" со максимална моќност до 3,15 А и 240VAC - Дополнителен излез за управување на надворешно безконтактна реле работи паралелно со основниот изход- 5V, 100 mA max . - Работа на излезот во режим реле (on / off) или режим ПИД, со можност за автоматска калибрација на ПИД константа. - Релениот излез може да се конфигурира во различни температурни аларми или циклични релејни верзии до 10 часа. - Функција "Чекање за прво Тактната на алармот" - алармот не сработва при првично вклучување до тогаш додека не се исполни условот за нејзиното исклучување.
Опис на заклучоците
6 7 8 9 10 11 12
1 2 3 4 5
1 - +5 V напојување за надворешен SSR 2 - 0V транзистор за надворешна SSR макс. 100 mA 3 - + 5V напојување за датчика 4 - Влез од сензорот (0 - 2.5V) 5 - 0V за датчика 6 и 7 - Напојување за апаратот ~ 220VAC 8 - Нормално отворен контакт на реле за Аларм 9 - Вкупен контакт на реле за аларм 10 - Нормално затворен контакт на реле за аларм 1 11 и 12- Заклучоци на вградениот безконтактна реле.
Поврзување на апаратот: Режимот на поврзување е прикажан на дијаграмот. Напојувањето со уредот не е поврзано со излезот на апаратот - нивните напојувања се испорачуваат посебно. Потоплите жици се поврзани со боја прикажани на дијаграмот. Неправилното поврзување на сензорот може да предизвика дефект на уредот (прикажан е дисплејот). Со Err грешка на сензорот, сите излези се исклучени. Главното излезно коло е заштитено со осигурувач од 3.15A кој се наоѓа во уредот. Релениот излез не е заштитен со осигурувач.
InP Подесувања на влезот InPAoFS Исправка на измерената температура Опсег на поставување: -12.8 ° С до 12,7 ° С, чекор 0.1 ° С; главен ресет: 0.0 ° С InPASt Време за мерење на влезот Опсег на поставување: 0 до 255 ms, чекор 1 ms; фабричко поставување: 3 ms. Out Output Output Тип на излезен тип на излезниот излезен тип. Можни поставки: - позиционен закон за уптравление (вкл. / Искл.) REL - ПИД закон за управување PId PId Главно ресетирање: OutALc Насока на управување на излезот. Можни подесувања: - Греење Kt - Ладење cL Поставката се применува за позиционирање и PID. Фабричко подесување: (
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
- PRODAZBA NA RAZNI VIDOVI INKUBATORI ZA PILINJA I POSEBNO OPREMA ZA IZRABOTKA NA INKUBATORI - RAZNI MERNI DIGITALNI INSTRUMENTI - RAZNI EKOLOSKI UREDI ZA ZASTITA OD INSEKTI I PODZEMNI GRIZACI ( KRT ,SLEPO KUCE, GLUVCI ,ZMII, PTICI, DIVI ZIVOTNI ) , AVTO KOZMETIKA I STAJLING NA VASETO VOZILO, I RAZNI DRUGI ARTIKLI KOJ MOZETE DA GI POGLEDNETE. VRSIME NARACKI SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSPRES ILI BRZA PRATKA. 070607455 077735790-VIBER
Visit our store page
KOCANI Show on the map
070607455, 077735790
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
070607455, 077735790
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
DIGITALEN DVOEN VOLTMETAR SO AMPERMETAR 100V-100A 600 МКД
DIGITALEN TERMOSTAT KONTROLER NA TEMPERATURA 1 200 МКД
DIGITALEN LED TERMOMETAR SO 2M SONDA OD -40 +110C 600 МКД
ELEKTRONSKO CIGARE NARGELE EKTC30 MINI 1200mAh BAT 2 000 МКД
To the top

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information