Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

NOVA PROFESIONALNA MASINA ZA PERENJE

0 MKD

Company advertisement For sale by: АЛМА-БП Дооел Кавадарци 16 Nov 09:50 Log into the company to make changes
АЛМА-БП Дооел Кавадарци
071377877
На продажба е НОВА индустриска машина за перење :

Бренд - FAGOR INDUSTRIAL
Модел - LA 18 TP2

• Ширина – 884 мм
• Длабочина – 913 мм
• Висина – 1,409 мм
• Волумен на бубањ – 180 литри
• Капацитет – 18 килограми (1:10), 20 килограми (1:9)
• Вртење при перење – 49 вртежи
• Г ФАКТОР - 450
• Центрифуга – 1080 вртежи во минута
• Греење на струја (12 KW)
• Пумпа – 76 mm
• Мотор – 1,5 KW
• Целата машина е составена од нерѓосувачки челик
• TOUCH SCREEN Display – 7 инчен
• Нема потреба за фиксирање во под
• Автоматски систем за неправилно балансирање
• Конекција со пумпи за дозирање – 8 пумпи
• Стандардни 3 приклучоци за вода (топла и ладна)
• Големи димензии на отвор на врата
• Стандарден инвертер – мозок
• Лесно одржување на машината.
• Произведена во ЕУ
• 24 месеци гаранција

Машината е на лагер, испорака за 1 до 2 работни денови.
Исто имаме и компактибилна машина за сушење од 23 килограми на лагер.

Контакт инфо
071 377 877
АЛМА БП ДООЕЛ
Индустриска бб, Кавадарци
info@alma-bp.mk
www.alma-bp.mk

TAG - peralna peralni masina za perenje masina za susenje susara susalna profesionalna oprema industriska masina servis industriski masina valjak pegla parea struja oprema restoran hotel bolnica oprema makinë larëse, tharëse, lavanderi, profesionale, industriale sadovi , kujna konvektomat , friteza , mikser frizider zamrznuvac zamrznuvach inoks inox frizideri mesara kujna oprema restoran hotel mesari meso
АЛМА-БП Дооел Кавадарци
Алма БП е водечки дистрибутер на нови и обновени професионални машини за угостителство. Работат со цел Балкански регион, а нивното седиште се наоѓа во Кавадарци. Дистрибутери се на машини за: - Перење, - Сушење, - Пеглање и кетеринг опрема. Повеќе од 20 години се трудат да ги задоволат потребите на клиентите со тоа што им нудат најдобри и најекономски решенија во денешно време. Неуморно работат постојано се трудат да направат нешто ново на пазарот со цел да ја олеснат работата во домаќинствата. Работејќи во базата која ја имаат во Кавадарци и соработувајќи со државите низ Балканскиот регион обезбедуваат и сервисираат во најразлични сектори, и тоа во: - Здравството, - Образованието, - Јавниот сектор, - Компании што се занимаваат со хемиско чистење, - Самоуслужни перални, - Угостителството, Во областа на угостителството, имаат широка понуда на машини и опрема како што се: фрижидери за одржување и замрзнување, машини за садови, конвектомати, дувалки,фритези, шпорети на плин и струја, скари на плин и струја, ледомати, проекти за кујна. Компанијата Алма БП на своите клиенти им нуди широк спектар на нова и употребувана опрема од реноминирани светски производители и тоа: - Машини за перење со капацитет од 7 до 80 килограми, - Машини за сушење со капацитет од 7 до 100 килограми, - Ваљаци за пеглање со големина од 1 до 3,2 метри работна површина, - Кетеринг опрема, Поседуваат повеќе од 360 модели на машини садови, машини за перење и сушење имаат повеќе брендови, - Electrolux T4250, - ADC EWS 40, - Schulthess WEI 100, - LAVAMAC AF 180, - PRIMUS, - MIELE, - GIRBAU, - IPSO, Покрај нивното долгогодишно искуство, вработените нудат брз одговор и професионална услуга. Секогаш се достапни телефонски, кога некој би побарал совет. Овозможуваат повеќе опции, и тоа, купување или изнајмување на производите. Овозможуваат плаќање на рати, и имаат целосна гаранција за производите кои ги нудат. За сета опрема што ја нудат обезбедуваат сервис и резервни делови.
Visit our store page
Шишка 16 Кавадарци Show on the map
071377877
https://www.alma-bp.mk
АЛМА-БП Дооел Кавадарци
071377877
To the top

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information