Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

Pekarski konvektor duvalka Wiesheu

0 MKD

Company advertisement For sale by: АЛМА-БП Дооел Кавадарци Yesterday 10:29 Log into the company to make changes
АЛМА-БП Дооел Кавадарци
071377877 / 071261226
АЛМА-БП Дооел Кавадарци
PERALNA ZA FARBANJE TEKSTIL 2 800 ЕУР
PROFESIONALNA MASINA ZA PERENJE 0 МКД
Profesionalna masina za perenje - Electrolux 0 МКД
PROFESIONALNA MASINA ZA PERENJE SADOVI I CASI 1 150 ЕУР
На продажба е пекарски конвектомат - печка дувалка

Бренд - WIESHEU
Модел - DIBAS 64 L

* Двоен термо стакленa врата
* Халогено осветлување во ќелијата за готвење
* Два режими за готвење: автоматски и мануелен
* Контролен панел - TOUCH SCREEN DISPLAY со USB конекција
* Складирање до 500 рецепти
* Широк спектар на циклуси на готвење, вклучувајќи конвекција, пареа и комбинација на топлина и пареа
* Карактеристики на проток на воздухот за пумпање на свеж воздух однадвор
* Автоматско чистење
* Хауба за апсорбирање на пареа и штедење на енергија
* Електрично греење - 19 киловати
* 2 приклучоци за вода
* Врвна технологија
* Произведена - 2015 година
* Комплетно сервисирана и тестирана
* Гаранција - 6 месеци, после гаранција одржување и сервис со оригинал резервни делови

- Имаме различна угостителска опрема на лагер. Слободно побарајте не за сите информации

Инфо

АЛМА БП ДООЕЛ
Индустриска бб, Кавадарци
071 377 877
071 261 226
info@alma-bp.mk
www.alma-bp.mk
АЛМА-БП Дооел Кавадарци
Алма БП е водечки дистрибутер на нови и обновени професионални машини за угостителство. Работат со цел Балкански регион, а нивното седиште се наоѓа во Кавадарци. Дистрибутери се на машини за: - Перење, - Сушење, - Пеглање и кетеринг опрема. Повеќе од 20 години се трудат да ги задоволат потребите на клиентите со тоа што им нудат најдобри и најекономски решенија во денешно време. Неуморно работат постојано се трудат да направат нешто ново на пазарот со цел да ја олеснат работата во домаќинствата. Работејќи во базата која ја имаат во Кавадарци и соработувајќи со државите низ Балканскиот регион обезбедуваат и сервисираат во најразлични сектори, и тоа во: - Здравството, - Образованието, - Јавниот сектор, - Компании што се занимаваат со хемиско чистење, - Самоуслужни перални, - Угостителството, Во областа на угостителството, имаат широка понуда на машини и опрема како што се: фрижидери за одржување и замрзнување, машини за садови, конвектомати, дувалки,фритези, шпорети на плин и струја, скари на плин и струја, ледомати, проекти за кујна. Компанијата Алма БП на своите клиенти им нуди широк спектар на нова и употребувана опрема од реноминирани светски производители и тоа: - Машини за перење со капацитет од 7 до 80 килограми, - Машини за сушење со капацитет од 7 до 100 килограми, - Ваљаци за пеглање со големина од 1 до 3,2 метри работна површина, - Кетеринг опрема, Поседуваат повеќе од 360 модели на машини садови, машини за перење и сушење имаат повеќе брендови, - Electrolux T4250, - ADC EWS 40, - Schulthess WEI 100, - LAVAMAC AF 180, - PRIMUS, - MIELE, - GIRBAU, - IPSO, Покрај нивното долгогодишно искуство, вработените нудат брз одговор и професионална услуга. Секогаш се достапни телефонски, кога некој би побарал совет. Овозможуваат повеќе опции, и тоа, купување или изнајмување на производите. Овозможуваат плаќање на рати, и имаат целосна гаранција за производите кои ги нудат. За сета опрема што ја нудат обезбедуваат сервис и резервни делови.
Visit our store page
Шишка 16 Кавадарци Show on the map
071377877
https://www.alma-bp.mk
АЛМА-БП Дооел Кавадарци
071377877 / 071261226
To the top

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information