Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

Se bara profesionalen sovetnik za prodazba

0 MKD

Hiring for a job by: Ismar 11 Apr 15:22 Delete, Edit or Renew Your Ad
Професионален советник ЗА ПРОДАЖБА

• Машкa особа за продажба на стоки од програмата на спиење MOJ САН:
• контакти со крајни корисници, формирање на понудата;
• анализи и извештаи за продажба на предмети од програмите на стока, континуирано следење на трендовите на пазарот и конкуренцијата на работна сила во оваа област;
• Контрола и снабдувањето следење производи од палетата на продажбата;
• учество во дизајнирање стратегии поврзани со унапредување на продажбата.
• наоѓање и отворање на нови клиенти
• снимање на секојдневни активности (продажба на и дневни активности)

Професионални функции, кои се очекува да поседуваат се:

• Квалификации: мин IV степен ССС - пожелно VSS;
• најмалку 2 години работно искуство во продажба;
• компјутерски вештини, готово фиока, ПОС терминали;
• управување со знаењето, Фејсбук, Твитер профил, има;
• одлично познавање на трендовите и можностите на пазарот;
• одлични компјутерски вештини (MS Office);
• одлично познавање на англиски, српски / хрватски / босански јазик (по можност знаења од албанскиот јазик);
• возачка дозвола Б категорија - сте активен возач.

Лични карактеристики, ние очекуваме да имаат:

• развиени комуникациски вештини;
• изразита иницијативност во решавање на проблеми;
• љубезност, одговорност, снаодливост;
• изречена флексибилност во динамични услови;
• соработка и склоност кон тимска работа;
• развиени аналитички вештини;
• подготвеност за тимска работа;
• високо ниво на одговорност и интегритет во извршувањето на нивните задачи;
• постојана желба за подобрување и активирање на сите нивниот потенцијал во лицето на предизвик и бара работните задачи.
• Изјави на позицијата што ја следнава страница:
• предизвикувачки и динамична работа во работната средина условна казна;
• соодветна личните примања и надоместоци;
• можноста за постојано стручно усовршување и обука.
• Ако мислите дека можете да и сакаат да работат во средина полна со ентузијазам и позитивна енергија, да ни ја испратите вашата апликација и ние ќе се потрудиме да го видиш како е можно поскоро и Ве покануваме да се придружите на нашиот тим. Вашата апликација ќе бидат обработени многу внимателно и доверливо!

CV со слика нa mejl: [email protected]
Рок за пријавување 14.04.2016г.

Само лицата кои ги исполнуваат критериумите ќе бидат повикани на интервју во петок на 15.04.2016г.
To the top

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information