Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

ANTIPARAZITEN PROGRAM

2 550 MKD

Company advertisement For sale by: Билна Аптека МАТИЈА 01 Sep 01:10 Log into the company to make changes
Билна Аптека МАТИЈА
071238986, 2774329
Leaflet
Ad type
For sale
Advertised by
Store
Location
Skopje
Антипаразитниот програм е производ 100% природна комбинација за прочистување на сите познати видови бактерии и паразити. Сите ние сме лесно подложни на внес на паразити и бактерии кои гравитираат околу нас 24 часа дневно а кои телото и организмот неможат да ги одбијат. Класични и алтернативни лекари тврдат дека паразитите можат да бидат причина за многу здравствени проблеми, дури и сериозни болести како рак и тумор.

Американскиот Национален Здравствен Институт докажува дека кај просечниот човек има и до 1кг паразити кои ги исцицуваат витамините и минералите од телото а притоа оставаат токсини. На овој начин тие го слабеат нашиот имунитет и доведуваат до болести:

- Чести настинки
- Тешко дишење
- Алергии
- Проблеми со урино канали (ешерихија)
- Стафилокока, стрептокока
- Мигрена и главоболка
- Проблеми со црн дроб
- Хепатит
- Срцеви тегоби
- Тешки заболувања

Dr.Hulda Clark (1928-2009) е амерички биофизичар која прва ја развива природната комбинација за борба против паразити/бактерии или "Антипаразитен Програм".
Билна Аптека МАТИЈА
Основана во 1993 како прва Билна Аптека во Македонија. Во нашиот асортиман застапени се многу домашни и странски хербални и природни производи. Низ годините стекнавме репутација на единствена аптека која нуди препарати за алтернативна медицина. Уживаме голем процент на повраток на клиенти (“Return of customers”) кои со години ги користат нашите производи. Аптеката располага со најширок асортиман на природни медицински производи од сите странски и домашни производители: - Диететски производи, - Билни препарати, - ОТЦ препарати, - Хомеопатски препарати - Здрава храна - Чаеви и медицински билки Нашата определба се исклучиво медицински препарати на природна база, односно превентивна и алтернативна медицина кои се базираат на природни методи на лекуванје. Оваа совршена комбинација во облик на 100% природни медицински препарати даваат ефикасно дејство без контраиндикации и нус појави. Голем дел од нашите производи се добитници на 1ва награда на саемите за алтернативна и хербална медицина. За вас и вашето здравје, Билна Аптека МАТИЈА
Visit our store page
ул.Виктор Иго 5а (после Стара Рампа во К.Вода) Show on the map
071238986 022774329
https://www.bio-herb.org
Билна Аптека МАТИЈА
071238986, 2774329
Leaflet
To the top

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information