Published: Aug 24 2021 09:14

Se izdava stan vo Cevahir Sky City A

EUR

/ monthly
Published: Aug 24 09:14
Views: 331
Се издава двособен, комплетно опремен стан во Џевахир Скај Сити кула А. Станот е на 18 кат од типот А1 (52м2) со поглед кон западната страна на градот и располага со балкон и сопствен паркинг простор. Во состав на комплексот има спа и теретана (чијшто надомест е со попуст за станарите), салон за убавина, аптека и маркет Ramstore. Цената на киријата изнесува 300 евра месечно (18.000 мкд) со платено месечно оддржување (2049мкд за конкретниот тип на стан) а кое опфаќа тековни трошоци за заедничките простории, резервен фонд, секојдневно оддржување на хигиена во зградата, одлагање на одпадот (секој кат располага со просторија за отпад), 24 часовно обезбедување, сервисирање на системите во зградата, надворешно чистење на прозорците... Постои простор за спогодба околу цената доколку се постигне договор за изнајмување на подолг временски период (најмалку шест месеци).
if this Ad breaks the Rules of Advertisement or Safe trade

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information