Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |
 

Kriterium Music Digital Piano Yamaha Arius YDP 144

61 000 MKD

Company advertisement For sale by: KRITERIUM MUSIC Yesterday 11:49 Log into the company to make changes
Leaflet
KRITERIUM MUSIC
Kriterium Music Upright Piano Seiler S 114 1 999 ЕУР
Kriterium Music Silent Piano YAMAHA B3 PE 5 499 ЕУР
KRITERIUM MUSIC Digital Piano YAMAHA CVP-207 1 999 ЕУР
Kriterium Music Grand Piano Yamaha G3 7 999 ЕУР
YAMAHA Arius YDP-144
Електрично пијано
Цена: 61.000,- денари

Основни спецификации за пијаното:
- GHS-клавијатура со 88 дирки
- 192-кратна полифонија
- тонски генератор - YAMAHA CFX
- репродукција на 10 различни инструменти
- Можност за удвојување на инструменти
- Делива клавијатура
- Метроном (5 - 280)
- 2 канален секвенцер
- 3 педали
- USB приклучок
- 2 приклучоци за слушалки
- Звучници: 2 х 8 Watt
- Димензии (Ш х В х Д): 1357 х 815 х 422 мм
- Тежина: 38 кг

Информирајте се и за останатите услуги кои ги нудиме:
- најголем избор на пијана од различни производители (Bechstein, Hoffmann, Zimmermann, Petrof, Kawai...)
- изнајмување на концертни, полуконцертни пијана и пијанина;
- штимање, сервисирање, реставрација и набавка на резервни делови за сите видови пијана.

За повеќе информации, обратете се лично до тимот на KRITERIUM MUSIC, телефонски или преку нашата Facebook страница. Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот.

Следете не на нашата Facebook страница и Instagram и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC

Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Тел./Вибер: +389 78 23 56 72Нашиот производ можете да го најдете со следниве зборови: Pijano, Piano, Pijanino, klavir klavinova klaviatura clavinova, пијано, пиано, пијанино, клавир, клавинова, клавиатура
KRITERIUM MUSIC
Пијано продaжен центар Генерален застапник за Македонија за пијана од C. BECHSTEIN Продажба на нови и половни пијанина, полуконцертни и концертни пијана. Овластен сервис на C. BECHSTEIN за Македонија. Штимање, сервис, реставрација и резервни делови за сите видови пијана. Професионален транспорт на пијана
Visit our store page
Црвена Скопска Општина 11, лок. 1 Show on the map
+389 78 23 56 72
KRITERIUM MUSIC
  Online
+389 78 23 56 72
Leaflet
KRITERIUM MUSIC
Kriterium Music Upright Piano Kawai CX-7N 999 ЕУР
Kriterium Music Stage Piano Yamaha P-45 B 32 000 МКД
Kriterium Music Upright Piano Feurich Concert 133 6 999 ЕУР
Kriterium Music Upright Piano Seiler S 114 1 999 ЕУР
To the top

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information