Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

Gitara J&D Stratocaster model nova

For sale by: Tance Grozdanovski Yesterday 19:18 Delete, Edit or Renew Your Ad
Leaflet
Сосема нова гитара, стратокастер модел од брендот J&D. Произведена во Кина, но со одлични карактеристики и добра цена.
Во Германија се доста продавани, имаат карактеристики на многу повисоки класи.

Овој модел е одличен не само за почетници, туку и напредни гитаристи.

Моделот е ST30H... 
Електрична гитара со Humbucker Single Single магнети. Sunbirst, 

Гитарата никогаш не е употребена, подолго време стои спакувана во својата оригинална кутија и во топ форма.


'' Solid Body '', Rosewood fingerboard, 5 позиции за селекција на магнети итн.

За повеќе, погледнете ги сликите.
Tance Grozdanovski
070233544
Leaflet
To the top